banner30

banner29

Erdoğan: Yüzde 52'nin Çok Üzerinde Evet Oyu Bekliyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 Nisan'da yapılacak olan referandum ile ilgili açıklamalarda bulundu ve evet oylarının önde gittiğini söyledi.

Gündem 23.03.2017, 22:15 23.03.2017, 22:15
Erdoğan: Yüzde 52'nin Çok Üzerinde Evet Oyu Bekliyorum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk ve Kanal D'nin ortan canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum için anketlerle ilgili soruya yanıt vererek Benim derdim şu, 'Evet'i yüzde 60'ların üzerinde taçlandıralım. Evet önde gidiyor dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan referandum anketleriyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

Evet oylarının her geçen gün önde ve yükselerek devam ettiğini biliyoruz. Asıl hedefimiz yükselen oyların çok daha yükselmesi. Yüzde 52 ile milletim cumhurbaşkanı seçti. Diyoruz ki şimdi milletim MHP'nin yaklaşımı ortada, AK Parti'nin yaklaşımı ortada ve bunun yanında BBP'nin yaklaşımı, Saadet Partisi'nin yaklaşımı ortada. Yönetici kadro hayır dese de tabanda evet oyları olduğuna inanıyorum. Yine inanıyorum ki CHP'ye gönül vermiş olan vatandaşlarım da Kandil'dekilerle beraber olmayacaktır. Kandil 'Hayır' diyor. Bu yüzden biz Hayır diyemeyiz diyecek olan vatandaşlarımda bu yaklaşımı görüyorum. Yüzde 52'nin çok çok üstünde bekliyorum. Diyarbakır, Van oralara gideceğiz. Araziden gelen araştırmalar da iyi. Yönetim sistemi burada yeniden inşa ediliyor.

"EVET'İ YÜZDE 60'LARIN ÜZERİNDE TAÇLANDIRALIM"

Hükümet bir defa işin başında, Kasım 2019'a kadar Türkiye'de idari noktadan bahtsızlık söz konusu değil ki. Kendileri (CHP) hiç buralara gelmeyeceği için toparlamaya çalışıyorlar. Biz 49,5'la birinci parti olduğumuz zamanlar oldu. Ama 34,5'la da iki parti girdik. Ondan sonraki süreçlerde hep yüzde 60'ın üzerinde olduk. Benim derdim şu, 'Evet'i yüzde 60'ların üzerinde taçlandıralım. Çünkü bunu bu şekilde taçlandırdığınız zaman parlamentodaki gücü bu defa yeni yönetim sisteminde de yakalamak suretiyle Türk tipi başkanlık sistemini dünyaya örnek olarak sunma fırsatını yakalarız.

STAR
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?