banner29

FETÖ'den 'Evet'e Suikast! Silivri'de Kaos Planı

FETÖ'nün referandum sürecini kana bulama planı deşifre oldu. 'Evet' diyeceğini açıklayan önemli isimlere suikast planlayan örgütün, Silivri'de de kaos çıkarmaya hazırlandığı belirlendi. Plana göre, cezaevinin yakınında çok sayıda ev kiralamaya başlayan tutuklu yakınları, cezaevinin önünde isyan başlatacak. Bu durumdan yararlanabilecek tüm tutuklular da cezaevinden kaçacak.

Gündem 05.03.2017, 11:32 05.03.2017, 11:32
FETÖ'den 'Evet'e Suikast! Silivri'de Kaos Planı
FETÖ'nün 'evet' oyu verecek bazı isimlere suikast girişimi planı olduğu belirlendi. Diğer plana göre ise cezaevleri önünde isyan başlatıp, çıkacak kargaşada tutukluların kaçırılması hedefleniyor.

15 Temmuz darbe girişiminde masum insanların üzerine uçaklarla, tanklarla bomba atıp 248 kişiyi şehit eden Fetullahçı teröristler rahat durmuyor. Yapılan operasyonlarla binlerce FETÖ’cü tutuklanarak cezaevine konuldu. FETÖ’nün yaklaşan referandum öncesi ülkeyi karıştırmak için yeni planlar yaptığı belirlendi.

İstihbarat birimlerinin tespitlerine göre FETÖ’cü hainler iki aşamalı eylem planı içindeler. İlk planları 16 Nisan’daki tarihi referanduma yönelik. 'Evet' çıkmasını engellemeye çalışan FETÖ terör örgütleriyle birlikte hareket ediyor. Bu kapsamda 'Evet'i destekleyen tanınmış kişilere, gruplara, derneklere yönelik suikast ve bombalı eylem talimatı verildi. İkinci planları ise cezaevlerine yönelik. Buna göre hedef öncelikle Silivri Cezaevi ve Ankara’daki cezaevlerini boşaltmak.  İsyanın fitilini tutuklu yakınları ateşleyecek. Cezaevlerinin önünde başlayan eylemlerin içeriye  sıçraması sağlanacak. İsyan büyüyünce içerideki tutuklular kaçırılacak.

STAR
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?