Hatay Valisi'nden kayıp Ufuk ile ilgili açıklama

Her yerde aranan 6 yaşındaki Ufuk ile ilgili bir açıklama yapan Hatay Valisi Erdal Ata, "Bir sonuca ulaşamadık. Arama çalışmalarında herhangi bir bulgu yok" dedi.

Hatay Valisi'nden kayıp Ufuk ile ilgili açıklama
Hatay'ın Hassa ilçesinde, 1 Temmuz'da zihinsel engelli amcasıyla kaynaktan içme suyu almaya gittiği Amanos Dağları eteklerinde kaybolan, konuşma engelli Ufuk Tatar'ı (6) arama çalışmalarına devam ediliyor. Cumhuriyet savcılığınca Ufuk'un kaybolmasıyla ilgili soruşturma genişletilirken, köylüler, olay günü daha önce bölgede rastlamadıkları beyaz otomobil gördüklerini öne sürdü. İz takip köpeğinin, kaynak suyundan öteye iz sürmemesi nedeniyle Ufuk'un kucağa alınarak, götürülmüş olma ihtimali üzerinde durulmaya başlandı.

'BEYAZ OTOMOBİL' İDDİASI

Cumhuriyet savcılığınca Ufuk'un kaybolmasıyla ilgili soruşturma genişletilirken, bazı köylüler, olay günü daha önce bölgede rastlamadıkları beyaz otomobil gördüklerini söyledi. İz takip köpeğinin, kaynak suyundan öteye iz sürmemesi nedeniyle Ufuk'un kucağa alınarak, götürülmüş olma ihtimali üzerinde durulmaya başlandı. Ufuk'un köy çevresinde olma olasılığı üzerine arama çalışmaları aralıksız sürdürülürken, olay günü köyde görüldüğü iddia edilen beyaz otomobille ilgili de araştırma başlatıldı. Otomobille köye giriş- çıkış yapılabilecek yollara ve kullanılabilecek güzergahlara yönelik inceleme yapıldı.

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Hatay Valisi Erdal Ata'dan arama - tarama faaliyetleri ile ilgili açıklama geldi. Ata, 'Arama çalışmalarında herhangi bir bulguya rastlanmadı' açıklamasını yaptı.
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5