banner30

banner29

HDP'li teröristlerin gerçekleştirdiği katliamın izlerini silemiyorlar!

Gündem 07.10.2018, 11:40 07.10.2018, 11:40
HDP'li teröristlerin gerçekleştirdiği katliamın izlerini silemiyorlar!
HDP Merkez Yürütme Kurulu'nun çağrısı üzerine 6-8 Ekim 2014'te Ayn el Arap (Kobani) bahanesiyle terör örgütü PKK/PYD yandaşlarının 35 ilde gerçekleştirdiği ve 53 kişinin hayatını kaybettiği olayların üzerinden 4 yıl geçti. Diyarbakır'da kurban eti dağıtırken PKK’lılarca vahşice katledilen gençlerin ailelerinin acısı hala taze.

O KATLİAMI UNUTAMIYORUZ

Vahşice katledilen gençlerden Cumali Güneş'in ağabeyi Ali Yaşar Güneş 6-8 Ekim olaylarının planlı şekilde yapıldığını, yapılmak istenenin hem devlete karşı bir başkaldırı, hem de Müslüman Kürt halkına bir darbe girişimi olduğunu söyledi. Acılarının tazeliğini koruduğunu vurgulayan Güneş, “Yapılan o vahşeti, o katliamı unutmak, o gün yaşananları hafızalardan silmek mümkün değil” dedi.

SOKAKLARI KARIŞTIRIP TATİLE GİTTİLER

6-8 Ekim'de cahil insanları sokağa döküp katliama sebep olan HDP'lilerin, kendi çocuklarıyla tatile gidip, karıştırdıkları sokakları televizyondan seyrederek içki masalarında, otel havuzlarında keyif çattıklarını aktaran

Güneş şunları söyledi: “Onlar için kimin öldüğü önemli değil. Çünkü kendi çocuklarına bir şey olmuyor. Rahatlıklarının sebebi, yüreklerinin acımamasından kaynaklanıyor.”

ACIMIZ HER YIL KATLANIYOR

Öldürülen gençlerden Hasan Gökguz'un babası Mehmet Gökguz da oğlunu kaybetmenin acısını ilk günkü gibi yaşadıklarını aktardı. Her geçen yıl acılarının daha da derinleştiğini anlatan acılı baba, boynu bükük kalan torunu Furkan'ın bu yıl okula başladığını söyledi: “Oğlum onu çok seviyordu. Okulda arkadaşları babalarından bahsetmiş, Furkan 'Benim babam yok' demiş.”

YAPILAN VAHŞET HİÇ BASİT DEĞİL

Çocuklarının sürekli babalarının nerede olduğunu sorduğunu söyleyen Riyad Güneş'in kardeşi Hüseyin Güneş de “Yapılan vahşet basit bir şey değildi” diye konuştu.

Ahmet Dakak'ın babası Öztekin Dakak da 4 yıl boyunca acılarının hiçbir zaman dinmediğini, her gün oğlunu andıklarını dile getirdi. Anne Zerife Dakak ise “2014'te acımız nasılsa bugün de aynıdır. Gözüm hep onu arıyor” dedi.

Cesetler zor teşhis edildi

53 kişinin hayatını kaybettiği 6-8 Ekim olaylarında Diyarbakır’daki olaylarda da Yasin Börü ve arkadaşlarının da arasında bulunduğu 12 kişi vahşice öldürülmüştü. Kurban eti dağıtan Yasin Börü ve 3 arkadaşı, bir grubun silah, taş, sopa ve kesici aletli saldırısına uğramaları sonucu sığındıkları binanın üçüncü katında linç edilmişti. Binadan atılan gençlerin cesedine işkence yapılmış, 16 yaşındaki Börü’nün üzerinden arabayla geçilmiş, Ahmet Dakak’ın ise başı taşla ezilmişti. Cesetleri yakılan ve tanınmayacak hale gelen çocuklar, aileleri tarafından güçlükle teşhis edilebilmişti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?