banner29

Irak'ta 7.3 Büyüklüğündeki Depremde Çok Sayıda Yaralı Var!

Reuters: Süleymaniye'nin güneydoğusunda 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İran'ın batısında en az 6 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Gündem 12.11.2017, 23:52 12.11.2017, 23:52
Irak'ta 7.3 Büyüklüğündeki Depremde Çok Sayıda Yaralı Var!Reuters'ın açıkladığı son verilere göre, İran'ın batısında en az 6 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu'nun (USGS) verilerine göre, Irak'taki Süleymaniye kentinin 103 km gündeydoğusunda bir deprem meydana geldi. Bu sarsıntı Türkiye'deki bazı kentlerde de hissedildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Irak'taki depreme ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Irak'taki depreme ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden, "AFAD, Kızılay ve diğer birimlerimiz insani yardımlar için harekete geçti." dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdağ: Türkiye'de herhangi bir ilimizde yıkım veya hasar yok.

TRT Haber'de canlı yayına bağlanan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ Irak'taki depreme ilişkin konuştu. Türkiye'de herhangi bir ilimizde yıkım veya hasarın olmadığını söyledi.Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık: Süleymaniye'de 8 köyde hasar bilgisi aldık.

AFAD'ın verilerine göre, İran-Irak sınırında 7,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD: 3 bin çadır, 10 bin battaniye, bir mobil mutfak, 3 bin ısıtıcı ve 10 bin yatak Afet Bölge Depoları'ndan yükleniyor.

 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?