banner30

banner29

Malcolm X'in kızı: Erdoğan, babamın fikri mirasını temsil ediyor

Gündem 26.09.2018, 11:01 26.09.2018, 11:01
Malcolm X'in kızı: Erdoğan, babamın fikri mirasını temsil ediyor
Şahbaz, New York'ta Erdoğan ile yaptığı görüşmeyle ilgili "İnsan onuru, merhamet ve toplumsal adalet adına konuşan böyle bir liderle bir araya gelmek, benim için büyük onurdur" sözleriyle değerlendirdi.

Şahbaz, "İnsanlara Dr. Mehmet Öz'ün ne kadar kibar, mütevazı ve tarafsız olduğunu görüyorsunuz değil mi' diye soruyorum. Farklı kökenlerden insanlar, kadınlar, çocuklarla görüşür. Asla bir ön yargısı yoktur. İşte insanlara 'Türkiye budur' diyorum.Türk halkı gerçekten kibardır, insanların renkleri, cinsiyetleri veya başka şeyleriyle ilgilenmezler" dedi. Türkiye'nin insani yardım çabalarına da değinen Şahbaz, "Bir ülkenin 3.5 milyon mülteciye kapısını açmış olması, başka söze yer bırakmıyor. Çünkü dünyanın başka yerlerinde duvarlar inşa etmekten bahsedenler var veya merhameti anlamayanlar var. Türkiye deyince aklıma kapılarını düşkün insanlara açmış bir ülke geliyor. Türkiye'nin savaş mağdurlarına gösterdiği muamele dünyaya örnek oluyor. Babam Malcolm X'in fikri mirası her bir bireyin insanlığına işaret ediyor. Allah nezdinde hepimiz kardeşiz. İşte bu yüzden özellikle Erdoğan'ın, saygıdeğer eşi ve kızları Esra'nın burada iken yanlarındayım, çünkü onun temsil ettiği şey bu" dedi.

MALCOLM X SOKAĞI JESTİ

İlyasa Şahbaz,  "Erdoğan görüşmemizde Ankara'da bir sokağa babamın adının verileceğini belirterek beni açılışa davet etti. Muhtemelen bu yıl olacak" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?