Maltepe Belediyesi'nden utanç duvarı!

CHP’li Maltepe Belediyesi, Maltepe Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin acil çıkış kapısına duvar örerek kapattı.

Maltepe Belediyesi'nden utanç duvarı!
Bu nasıl olur demeyin, oldu bile. Okul idaresi, okulun projesinde bulunan ve 1988 yılından beri kullanılan kapıyı, ön tarafa yeni kapı açılması ile İş Güvenliği Kanunu gereği ACİL ÇIKIŞ KAPISI yapıyor ve tabelalarını asıyor.Esnaftan şikayet geldi bahanesiyle Belediye ekipleri, mesai saatinin bitiminden sonra gelip önce okulun tabelalarını söküp götürüyor. Bir gün sonra, yine mesai saati sonrası ekipler gelip okulun acil çıkış kapısına duvar örerek kapıyı kapatıyor.Şimdi Başkan Sn. Ali KILIÇ’a soralım:

1) Bir devlet okuluna gecekondu muamelesi yapmak, başında bulunduğunuz Belediyeye yakıştı mı?2) Gözünüzü bu kadar karartarak, kanun kural tanımadan ördüğünüz o duvarın önünde, Allah korusun acil bir durumda onlarca öğrenci can verirse ne yapacaksınız?

3) Bu kabul edilemez uygulamayı, kanunsuz bir şekilde ruhsat verdiğiniz okulun bitişiğindeki alkollü restoranları korumak için mi yaptınız?

4) Ekiplerinizin sökerek gaspettiği okulun demirbaşı olan tabelayı hurda olarak sattınız mı, yoksa okula iade etmeyi düşünüyor musunuz?5) Yaklaşan seçimlerde, eğitime, okullara ve öğretmenlere yaptığınız destekleri sayarken bu icraatınızı da sayacak mısınız?

6) MEB müfettişleri ve yargı birimlerince yaptığınız işin hukuksuz olduğu ortaya çıktığında; hayatlarını tehlikeye attığınız öğrenci ve öğretmenlerden, velilerden ve kamuoyundan özür dileyecek misiniz?7) Sizce, yavrularımızın alkole karşı korunması mı daha önemlidir yoksa esnafın hukuku dolanarak sağladığınız ticari menfaati mi?8) Esnafın iş yerini, yasal mesafede tutmasını sağlamak için kapıya duvar örmek gerektiğinde diğer okulların kapılarına da duvar örecek misiniz?9) Duvar örmenin mümkün olmadığı durumlarda, okulların önüne çukur kazmayı düşünüyor musunuz?Öğrenci ve Öğretmenlerimizin hayatlarının tehlikeye atılmasına seyirci kalmayacağız.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5