Mehmetçik, Kato Dağı'nda Türk Bayrağını Göndere Çekti

Kato Dağı kırsalında terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, Mehmetçik dağın zirvesinde Türk bayrağını göndere çekti.

Mehmetçik, Kato Dağı'nda Türk Bayrağını Göndere Çekti
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde bulunan Kato Dağı kırsalında terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, Mehmetçik dağın zirvesinde Türk bayrağını göndere çekti.Kato Dağı kırsalında 28 gün önce başlatılan operasyonda toplamda 43 mağara tespit edildi. Mağaralara inen güvenlik güçleri çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirdi.

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan operasyon olumsuz hava koşullarına rağmen aralıksız devam ediyor.Mağaralar iş makineleri ile kapatılıyor

Bölgede güvenlik kuvvetleri tarafından başlatılan operasyonlarda tespit edilen mağaralar iş makineleri ile kapatılıyor.

Tespit edilen mağaralar temizlenip, mayın ve patlayıcı aramaları yapıldıktan sonra bölgenin güvenliğini alan askerler, Devlet Su İşleri (DSİ) iş makineleriyle mağaraları kapatıyor.Tespit edilen mağaralar bir daha terör örgütü tarafından kullanılmamak üzere kapatılırken, daha önce hiç girilmeyen Kato Dağı kırsalı didik didik aranarak terörden arındırılıyor.Kato Dağı zirvesine dev Türk bayrağı çekildi

Türkiye ile Irak sınırında bulunan Kato Dağı'nda başlatılan büyük operasyonda teröristler tarafından kullanılan sığınak, barınak ve mağaralar teker teker imha edilirken, Mehmetçik bölgeyi tamamen kontrolüne geçirdi.Mehmetçiğin başlattığı büyük operasyonda bölge tamamen teröristlerden temizlenirken, Kato Dağı zirvesine Türk bayrağı çekildi.

Terörün belini kıran Mehmetçik dağın zirvesinde Türk bayrağını dalgalandırdıktan sonra temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İHA
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5