Müslüman ülke Katar'a karşı harekete geçti!

Katar ile kriz yaşayan ülkelerden biri olan Bahreyn harekete geçti. Bahreyn, Katar vatandaşlarına vize verme işlemini durdurduğunu açıkladı.

Müslüman ülke Katar'a karşı harekete geçti!
Bahreyn İçişleri Bakanlığı, Katar vatandaşlarına vize verme işlemini durdurduğunu açıkladı. Söz konusu kararın süresine ilişkin bilgi verilmedi. Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz, 5 Haziran2017'de Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleriyle başlamıştı.

AÇIKLAMA İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDAN GELDİ

Bahreyn resmi ajansı BNA'nın haberine göre, İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 5 Haziran 2017 tarihli Katar devletiyle diplomatik ilişkilerin kesilmesi kararına istinaden, Bakanlar Kurulunun talimatlarının uygulanması kapsamında Katarlılara vize verilmesi işleminin durdurulduğu belirtildi.

"KATARLI ÖĞRENCİLER KARARDAN MUAF TUTULACAK"

Bahreyn'de okuyan Katarlı öğrenciler ile halihazırda haiz oldukları vize geçerli olanların bu karardan muaf olduğunu bildirirken, söz konusu kararın süresine ilişkin bilgi verilmedi.

KRİZ GEÇEN SENE YAŞANMIŞTI

Katar ve bazı Arap ülkeleri arasındaki kriz, 5 Haziran 2017'de Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleriyle başlamıştı. Katar'a abluka uygulayan 4 ülke, ilişkilerin düzeltilmesi için Doha yönetimine 13 maddelik talep listesi sunmuş, Katar ise uluslararası hukuka aykırı hiçbir talebin kabul edilmeyeceğini açıklamıştı.

KAYNAK: AA
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5