Nadide Eğitim Kurumları'ndan 'İnsanlığın Umudu Ol' Çağrısına Destek

Nadide Eğitim Kurumları'ndan 'İnsanlığın Umudu Ol' Çağrısına Destek
Uzun yıllar süren çatışmaların, siyasi istikrarsızlığın ve ekonomik bunalımların yanı sıra kuraklıktan kaynaklı açlığın pençesine düşen Yemen, Güney Sudan ve Doğu Afrika ülkelerinde her geçen gün insani kriz daha da derinleşiyor.

Milyonlarca kişinin günlük ihtiyacı olan gıdaya ulaşmakta zorluk yaşadığı bölgede, acil gıdaya ihtiyaç duyuluyor. Özellikle çocuklar ve kadınlar yeterli beslenemiyor. Gıda yetersizliğinden dolayı çocuk ölümlerinin arttığı ülkelerde, yetersiz beslenmenin çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine olumsuz etkisi her geçen gün artıyor.

Sağlık hizmetlerinin durma noktasına geldiği Yemen, Güney Sudan ve Doğu Afrika’da insanlar umutsuz bekleyişlerini sürdürüyor, dünyanın kendilerine uzatacağı yardım elini bekliyor. Bu çağrıya karşılıksız kalmayan uluslararası yardım kuruluşlarından biri olan Türk Kızılay'ı, "Yemen'in, Güney Sudan'ın, Doğu Afrika'nın Umudu Ol” sloganıyla bir yardım kampanyası başlattı.Rize Eski Milletvekili, İlahiyatçı-Yazar Şevki Yılmaz ve Kocaeli Nadide Eğitim Kurumları da Türk Kızılayı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katkılarıyla Yemen, Doğu Afrika ve Güney Sudan'daki yardıma muhtaç insanlara yönelik olarak başlattığı 'İnsanlığın Umudu Ol' yardım kampanyasına tam destek verdi. Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Dr. Cengiz İpek ve beraberindeki heyet Nadide Okulları'nda Şevki Yılmaz'a ziyarette bulundu.

Ziyarette Nadide Eğitim Kurumları adına Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı kurucusu Şevki Yılmaz tarafından Türk Kızılayı'na yardım çeki takdim edildi.

 

Yapılan açıklamada: "Nadide Okulları'nda eğitim alan öğrenciler ve veliler her türlü yardım faaliyetlerine destek olmuştur. Kızılay'ın, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle Yemen, Doğu Afrika ve Güney Sudan'daki yardıma muhtaç insanlara yönelik olarak başlattığı 'İnsanlığın Umudu Ol' yardım kampanyasını bizler de destekliyoruz.." ifadelerine yer verildi. Daha önce Suriye'ye yardım TIR'ları gönderdiklerini belirten okul yönetimi, yeryüzünde merhametin ve adaletin tesisi için her türlü insani desteğe ve gönüllü faaliyetlere öncü olduklarını belirtti.HABER VAKTİ

 

 
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5