banner29

Rus donanması Türk halkına mesaj verdi!

Gündem 10.10.2018, 12:22 10.10.2018, 12:22
Rus donanması Türk halkına mesaj verdi!
Ege Denizi’nden bugün sabah saat 07.30’da Çanakkale Boğazı’na giriş yapan Rus Donanması’na ait 310 borda numaralı ’Perekop’ isimli savaş gemisi, saat 09.00 sıralarında Çanakkale önlerine ulaştı. Kilitbahir Kalesi ile Kilitbahir köyünde dağda bulunan ’Dur Yolcu’ yazısı önünden geçen Rus savaş gemisi, saat 09.20’de boğazın manevra yapılması en güç noktası olan Nara Burnu’nu döndükten sonra Marmara Denizi’ne doğru yol aldı. Rus savaş gemisinin Boğaz geçişine, güvenlik nedeniyle Türk Sahil Güvenlik botu da eşlik etti.

Savaş gemisinin Çanakkale Boğazı’ndan geçişi sırasında tüm mürettebatının güvertede sıralanması ise dikkat çekti. Onlarca askerden oluşan mürettebatın güvertede sıralandığı gemi, Boğazda ilginç görüntü oluşturdu.

DENİZCİLİKTE SAYGI VE İYİ NİYET İŞARETİ

Oluşan görüntüyü sorduğumuz askeri uzmanlar bu durumun geçiş yapılan ülkeye "iyi niyet ve saygı" mesajı olduğunu belirttiler. Uzun süredir iki ülke ordularının Suriye'de işbirliği yaptığı, ekonomi konusunda da Türkiye ve Rusya'nın "Türk Akımı" "Akkuyu Nükleer" gibi dev projelere imza attığı biliniyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?