banner5

banner29

Şehirler Arası Seyahat İzin Belgesi Nereden, Nasıl Alınır?

Şehirler arası seyahat izin belgesi nereden, nasıl alınır? sorusu insanlar tarafından şu sıralar çok merak edilmeye başlandı. Şehir değiştirmek zorunda olanlar, şehirler arası yolculuk için Seyahat İzin Belgesi almak zorunda. Peki şehirler arası seyahat belgesi nasıl ve nereden alınır?

Genel 12.12.2020, 18:24
Şehirler Arası Seyahat İzin Belgesi Nereden, Nasıl Alınır?

İçişleri Bakanlığı koronavirüs tedbirleriyle alakalı yeni bir genelge yayınladı. Yayınlanan genelgede sokağa çıkma kısıtlamaları yer alırken, şehirler arası seyahat yasağı ile ilgili detaylarda yer aldı. 65 yaş üstü vatandaşlar, Seyahat İzin Belgesi almaları şartıyla şehirlerarası seyahat edebilecek. Peki, seyahat izin belgesi nasıl ve nereden alınır?  Seyahat İzin Belgesi başvuruları e-devlet üzerinden yapılabiliyor. Peki Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Seyahat İzin Belgesi e-Devlet üzerinden ya da ALO 199 Vefa Sosyal destek hattından alınabilir. E-devlet ekranından seyahat izin belgesi almak için ilk olarak T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılıyor.

Giriş yapmanın ardında İçişleri Bakanlığı bölümünde yer alan “e - Başvuru” kısmına giriliyor. Seçenekler arasından “Seyahat İzin İşlemleri” seçilerek form dolduruluyor. 65 yaş üstü vatandaşların bu belgeyi alması gerekiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?