Şer yapı OPUS DEİ ve şok gerçekler!

Türk Konseyi toplantısına katılmak üzere Kırgızistan’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada FETÖ’ye ilişkin önemli uyarılarda bulunurken, örgütü İspanya merkezli “Opus Dei” tarikatına benzetti. Peki Erdoğan’ın FETÖ’yü benzettiği Opus Dei nedir ve bu yapılanmanın Türkiye’de de faaliyetleri var mı? Şok detaylar!

Şer yapı OPUS DEİ ve şok gerçekler!
Başkan Erdoğan, “FETÖ yılanının başını ezmemiz ve bu tehdidi ortadan kaldırmamız gerekiyor. 15 Temmuz’da bize darbe hareketini yapan bu FETÖ yılanı ve yılanları yarın Kırgız kardeşlerimize ve Kırgızistan’a da böyle bir şeyi yapacağından endişe ederiz. Bunlar çok sinsi bir örgüt. Aynen İspanyolların ‘Opus Dei’si gibi her yere sızarlar. Askere, polise, devlet dairelerine, yargıya sızarlar ve devleti içeriden teslim alırlar. Bunu bizde yaptılar. Aynı durum burada da olmasın istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Peki Erdoğan’ın FETÖ’yü benzettiği Opus Dei nedir ve bu yapılanmanın Türkiye’de de faaliyetleri bulunmakta mıdır?.

Açık kaynaklara bakıldığında 1928 yılında İspanya’da Josemaria Escriva isimli Katolik bir papaz tarafından kurulan bir ‘Tarikat’olduğu görülüyor Opus Dei’nin..

Dünya genelinde 100 bin civarında mensubu olduğu değerlendirilen yapılanmanın, Latince kelimelerden oluşan ismi olan ‘Opus Dei’, ‘Tanrının işi’ anlamına gelmekte..

İnsanlığa hizmet, hoşgörü, diyalog gibi kavramları kullanarak takıyyeci bir anlayışla örtülü emelleri için gizli faaliyet yürüten Opus Dei, Vatikan’daki Papalık tarafından da kabul edilmiş bir teşkilat..

E

Amerikancı, Gladyocu ve Masonik bir yaklaşımla faaliyet gösteren teşkilatın, değişik ülkelerde birçok siyasi cinayet ve kirli finans operasyonlarında adı geçti..

Değişik ibadet ritüelleri bulunan Opus Dei’nin, faaliyet gösterdiği belirtilen 50 civarındaki ülkede ‘Gizli Kardinal’leri de bulunmakta..

Opus Dei’nin Türkiye faaliyetlerine gelirsek, Türkiye’de faaliyet göstermek istedikleri bilinmekle birlikte elde henüz somut bir veri bulunmamakta..

Buna rağmen bazı üniversitelerdeki ‘gizemli’ çalışmalarda Opus Dei’nin izlerine rastlayabilmek mümkün mü acaba?.FETÖ’den tutuklu eski Rektör Murat Tuncer döneminde Hacettepe Üniversitesi’nde 2012 yılında başlayan ve 15 Temmuz 2016 sonrası kapatılan ‘Barış ve Çatışma’ isimli yüksek lisans programında ders veren Yahudi akademisyen Dr. Zeki Ergas’ın, “Recep Tayyip Erdoğan gidecek, yerine Abdullah Gül gelecek. Güçlü İslam filozofu Fetullah Gülen de, Katolik dünyasının Opus Dei’si gibi dini lider olacak” diyerek, Üniversite’de açıkça hem Opus Dei ve hem de FETÖ propagandası yaptığı ortaya çıktı.

Hacettepe Üniversitesi’nde okutulan ve FETÖ ile Opus Dei propagandası yapılan ders notları..

Bu arada Türk üniversitelerinde yürütülen ‘Barış ve Çatışma’, ‘Barış Çatışmaları’ isimli söz konusu şüpheli programların fikir babası olduğu belirlenen İngiliz Papaz Simon Robinson da, tam bir FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hayranı.. FETÖ elebaşı için, daha bir yıl önce ‘Sorumluluğun Manevi Boyutu, Fethullah Gülen ve İslâmî Düşünce’ isimli bir kitap da yazan İngiliz Papaz Robinson, kitabının tanıtım toplantısında, “Hizmetteki arkadaşlarla 10 senedir tefekkür dolu bir arkadaşlık sürdürüyorum” ifadesini kullandı.

2012 yılında Hacettepe’de başlatılan ‘Barış ve Çatışma’ isimli programa dönecek olursak, Türk güvenlik birimlerinden edindiğimiz bilgilere göre, programın yürütücüsü iki isim, Papaz Robinson tarafından İngiliz Leeds Beckett Üniversitesi’nde yetiştirildiler. 15 Temmuz sonrası Hacettepe’den gönderilen bu isimlerden birisinin ‘Barış Çatışmaları’ isimli yüksek lisans programını Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde hayata geçirdiği öğrenildi.Hacettepe ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde derslere bizzat girdiğinden de şüphelenilen Fetullah Gülen aşığı İngiliz Profesör ve Papaz Simon Robinson, Hacettepe Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi’nin de danışma kurulu üyeleri arasında..Bir ek bilgi daha vermek gerekirse, Hacettepe ve Ankara Sosyal Bilimler üniversitelerinde Fetullah Gülen hayranı gizemli papazların ve Yahudi akademisyenlerin sahnelediği ‘Barış ve Çatışma’, ‘Barış Çatışmaları’ isimli yüksek lisans programları, Azerbaycan üniversitelerince de Türkiye’den talep edilmişlerdi. Oradaki mevcut durum bilinmese de Bakü Devlet Üniversitesi’nde uygulamada olduğu düşünülen bu programlara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bizzat Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev’i de uyarması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5