'Soçi Antlaşma mı? Tuzak mı?'

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, Soçi Antlaşmasıyla ilgili kaygılarını köşesine taşıdı. Arap Baharı tuzağının ardından Suriye'de ikinci bir hataya düşmememiz gerektiğini belirten Yılmaz, Soçi Antlaşması'nın olası risklerini analiz etti.

'Soçi Antlaşma mı? Tuzak mı?'
Yeni Akit Gazetesi'ndeki köşesinde her Cuma gündeme dair yazılar kaleme alan Yılmaz bu haftaki yazısında İdlib’de yaşanabilecek olası bir insani drama göğsünü siper eden Türkiye’nin bu onurlu duruşunu ve Soçi’den çıkan bu antlaşmanın olası risklerini yazdı! Yılmaz, Srebrenitza'yı hatırlattı! İşte Şevki Yılmaz'ın Soçi Antlaşmasıyla ilgili sıradışı yaklaşımı ve dile getirdiği kaygı ve endişeleri...

Bismillahirrahmanirrahîm

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza (cc) hamd; başöğretmenimiz, önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-i Beyti’ne, Ashabına, canımız ana ve babamıza, mü’min kardeşlerimize, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı gazi ve şehidlerimize salat ve selam olsun…

İster Müslüman kardeşlerimizle olsun, isterse düşmanlarımızla olsun bizler; “Ve o mü'minler ki, kendilerine gerek Allah'ın ve gerekse insanların verdiği emanetleri en güzel şekilde korur, verdikleri sözü de mutlaka yerine getirirler. (Mü’minun S. 8. Ayeti Kerime)” İlahi Mesajındaki talimatlar ve imanımızın gereği, verdiğimiz tüm sözleri tutmak ve imzaladığımız antlaşmalarımıza uymakla mükellefiz!

Çünkü Biz;
Müşrik Ebu Cehillerle yapılan ve ‘’zahiren aleyhimize’’ olan Hudeybiye Antlaşmasının tüm maddelerine uyan ve uygulayan Sevgili Peygamber (s.a) Efendimiz Hz.Muhammed’ül Emin’in Ümmetiyiz!

Ancak; Kâfir ve Münafıklar tarih boyu Müslümanlarla yaptıkları sulh antlaşmalarını daima fesat ve tuzak için kullanmışlar ve hep ihanet etmişlerdir!

Bu nedenle, geçen hafta Suriye ile ilgili Soçi’de yapılan Antlaşmanın tuzaklarla dolu olmasından, muhataplarımızın imzalarına uymayabilecekleri ihtimallerinden endişelerimiz var!

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5