Söylentilere inandı evinin altını 6 metre kazdı ama...

İstanbul Fatih'te 'evde yapılan kazıdan altın çıktı, zengin oldular' lafına inanan bir adam kendi evinin de zemini kazdı. Bodrum katından kazmaya başlayan adamın 6 metrelik çukur açtığı evi yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. P

Söylentilere inandı evinin altını 6 metre kazdı ama...
İstanbul'un tarihi yarımadasında yer alan Fatih Yedikule'de bir ailenin evlerinin altında yaptığı kazıda altın bulup zengin olduğu dedikodusu hızla yayıldı.

Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri, 'bir evin içinde kaçak tarihi eser kazısı yapıldığı' ihbarı üzerine Yedikule İmam Aşir Sokak 3 numaralı tarihi ahşap binaya operasyon düzenledi.

6 metrelik çukur kazmış

Yapılan operasyonda, evin sahibinin bodrum katta 6 metre derinliğinde 2 metre genişliğinde devasa bir çukur kazdırdığı tespit edildi. Ev sahibinin dikkati çekmemek için kazıdan çıkan toprakların da evin odalarında topladığı belirlendi.

Zengin olmak için kazmış

Habertürk'ün haberine göre, ev sahibinin, bazı komşularının evlerinin altını kazarak altın küpler bulduğunu, kendi evinin altında altın olabileceği için kazdığını söylediği öğrenildi.

Evinin bodrumunda kaçak kazı yapan ev sahibi hakkında 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarına Koruma Kanununa Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

Polis tarafından ifadesi alınan ev sahibi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5