Soylu: Demirtaş bizi ölümle tehdit ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soyu, HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın "1 oyluk canları var" sözünün ölümle tehdit olduğunu öne sürdü. Soylu ayrıca "Demirtaş'ın ruh halini çok kötü buldum" ifadesini kullandı.

Soylu: Demirtaş bizi ölümle tehdit ediyor
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu TRT Haber’de konuştu. Soylu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

 • "TRT’deki propaganda konuşmasında bizim için 'bir oyluk canları var' diyor. Bu ne demek biliyor musunuz? Hepimizi ölümle tehdit ediyor. Demirtaş'ın ruh halini çok kötü buldum.


'SARIGAZİ'DEKİ HDP VE PKK'LILAR, İNCE'Yİ BAYRAKLARI İLE KARŞILADI'

 • CHP ile beraber PKK, HDP Türkiye'yi parsellemişler. Türkiye'nin batısı, güneyi kısmen kuzeyi ve Orta Anadolu'yu CHP, Türkiye'nin güney ve güneydoğusunu PKK ve HDP birlikte yönetelim ve buna ait de bir paslaşma, bir ortak sözleşme, bir anlaşma uzun yıllardır devam ediyor. Dönem dönem bazen birbirleri ayrı gözükseler de iş riske girince aynı bugünlerde olduğu gibi hemen bir araya geliyorlar. Dün Sarıgazi'de Muharrem İnce, orada mitinge gelirken HDP'liler ve PKK'lılar orada bayrakları ile karşılıyorlar. Çünkü Demirtaş'a gitmesinin diyetini ödüyorlar. Onun hapisten çıkmasını talep etmesinin kutlamasını gerçekleştiriyorlar. Gelinen tablo bu.


'İNCE, TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ŞIMARTIYOR'

 • Terör örgütünü şımartmayacaksınız. Terör örgütünü şımartan kimdir? Muharrem İnce'dir. (Suruç'ta yaşanan) Olayın sorumlusu bu PKK bu şımarıklığı elde etmeseydi bu olay olmazdı. Bu kadar açık ve net. Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş ile bu görüntüyü verince elbette PKK şımardı. Meşru bir güç aldı arkasına. Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir siyasi partiyi arkasına aldı. HDP'nin PKK'nın siyasi organizasyonu olduğunu herkes bilir.


'CHP'NİN TUZU KURU BİR BÖLÜMÜ VAR, MANTAR TABANCA PATLASA EVLERİNDEN 5 GÜN ÇIKMAZLAR'

 • CHP'nin tuzu kuru bir bölümü var. Mantar tabancası patlasa evlerinden 5 gün çıkmazlar. 1-1.5 civarında HDP'ye oy veriyorlar. Sosyal çevrelerinde herkesi suçlarlar, giderler, PKK'ya oy verirler."


'ELİYLE ÇIKIN GİDİN BURADAN YAPIYOR'

Suruç'ta 4 kişinin öldüğü seçim kavgasıyla ilgili de konuşan Soylu, şöyle devam etti:

 • "İbrahim Halil Yıldız esnaf ziyareti yapıyor. 1 liralık çarşılar var. Orada seçim çalışması yapıyor. Esnafa gidiyor. Ben görüntüleri izledim. İbrahim Halil yıldız tek cümle söylemiyor. Karşı taraftaki adam sürekli konuşuyor. Ve en sonunda eliyle siz buradan çıkın gidin yapıyor.  • Söylediği sözler arasında 'Ben PKK’lıyım siz bu dükkana nasıl girersiniz. Artık sizin işini bitti' gibi burada söyleyemeyeceğim galiz değerlendirmeleri yaptıktan sonra İbrahim Halil yıldız, müşteriler de var onların içinde bozulmamak için orada incik boncukla uğraşıyor.


  'SİLAHLAR SOPALAR HEPSİ VAR, BİR HAZIRLIK OLDUĞU BELLİ'

  • Sonra İbrahim Halil yıldız arkasını dönüp giderken birisi arkadan vuruyor ve orada arbede başlıyor. Allah'tan İbrahim Halil yıldız kendisini dışarı atıyor ve arbede daha büyük bir hale geliyor. Bir hazırlık olduğu çok belli. Silahlar sopalar hepsi var.

  • 'DÜN YENİ BİR TEZGAH İÇİNDEYDİLER, STK'LAR SURUÇ'A GİDECEKTİ'

   • Dün yeni bir tezgah içindeydiler. 20-22 STK, Suruç'a gidecekler ve 2 aileye başsağlığı dileyecekler. Ben milletvekillerini aradım, randevu talebi gelmedi, gelseydi kabul etmezdik dediler."


   BACAKLARI KESİLEN YAVRU KÖPEK HAKKINDA: İŞ MAKİNESİ OLDUĞU KESİN

   Soylu, Sakarya'da bacakları kesilen yavru köpek hakkında da "İş makinesi olduğu kesin, acı görüntüler var" dedi.

   Soylu'nun ifadelerinin devamı şöyle:

   • FETÖ tehlikesi geçmiş diyemeyiz. Bunu dersek yanlış bir bilgi vermiş oluruz. Bence tam yarısındayız FETÖ tehlikesinin.

   • FETÖ meselesi matruşka gibi. Açtıkça içinden çıkıyor, dibini yakalayabilmek için elinizin rahat olması lazım, kalıcı birtakım düzenlemeler yapılabilir.

   • (FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün Almanya'da bulunduğu iddiası) Bir müddet öncesine kadar Almanya'daydı, bir yere gidip gitmediği konusunda herhangi bir değerlendirmemiz yok ama bir müddet öncesine kadar Almanya'da olduğu biliniyor. Almanların sızdırdığı bilgiler yanlış değil.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 12:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5