banner29

Trump'tan skandal Arabistan açıklaması!

Gündem 03.10.2018, 14:51 03.10.2018, 14:51
Trump'tan skandal Arabistan açıklaması!
ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz'i, ABD'nin askeri desteği olmazsa iki haftada iktidarını kaybedebileceği, bunun bedelini ödemesi gerektiği konusunda uyardığını ifade etti.

"BAK KRAL BİZ SENİ KORUYORUZ"

Mississippi eyaletinde partisinin kongre ara seçimleri için düzenlediği seçim mitinginde konuşan Trump, "Kral Salman'ı severim, ama ona dedim ki, 'Bak Kral, biz seni koruyoruz. Biz olmazsak iki haftaya burada olmayabilirsin. Kendi ordunu kendin ödemelisin, ödemeye mecbursun'." dedi.

TELEFONDA DA GÖRÜŞMÜŞLERDİ

ABD Başkanı'nın Kral Salman ile en son cumartesi günü telefonda görüştükleri belirtilmişti. Trump iki gün önce de Suudi Arabistan'ı sevdiğini ve ilişkilerinin iyi olduğunu belirtmiş, Kral Selman'la telefonla görüşerek uzun uzun konuştuğunu söylemişti.

"UÇAĞINI BİLE KORUYAMAZSIN"

Telefon görüşmesinde Selman'a, "Kral milyarlarca doların var ve bizden kimsenin ne olacağını bilmiyoruz. Herhangi saldırı durumunda biz olmasak uçağını bile koruyamazsın" dediğini belirten Trump, Suudi Arabistan'ı aşağılayan ifadeler kullanmıştı.
Zengin ülkelerin ordularını koruduğunu ancak karşılığında hiç birşey alamadığını sözlerine ekleyen Trump, "Bize para ödemek zorundalar" gibi sözlerle Güney Kore ve Suudi Arabistan gibi ekonomisi güçlü ülkelerle alay etmişti.

[video width="640" height="360" mp4="http://www.habervakti.com/images/haberler/2018/10/trump.mp4"][/video]
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?