banner29

Yılmaz: Faizin kökü kazınırsa...

Gündem 10.10.2018, 14:13 10.10.2018, 14:13
Yılmaz: Faizin kökü kazınırsa...
Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi analiz ettiği, Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te 'faiz tehlikesi' ele alındı.

YOKSA TAKLA ATARSINIZ

Faizleri yüzde 10 düşürmenin çare olmadığını ifade eden Yılmaz, ''Faizi kökten kazımak gerek. Kazıyıncaya kadar azar azar ilerlenmeli. Peygamber Efendimiz döneminde de bir anda değil zamanla faizin kökü kazındı. Yoksa takla atarsınız.'' dedi.

HİZMETLER DÜŞÜK FAİZLE GELDİ

Faizlerin yüzde 5'e kadar düştüğünü belirten Yılmaz, ''Faizlerin düşmesi AK Parti'nin başarısının arkasındaki anahtardır. Neden yapıldı bu hizmetler. Düşük faizle yapıldı. Aynı Erdoğan şimdi de var. Neden ekonomi durdu? Erdoğan kardeşim bu yolları, bu köprüleri hangi parayla yaptı? Bunun cevabı çok basit, faizi yüzde 5'e düşürerek.'' dedi.


MİLLETİN PARALARI FAİZE GİDİYOR

Faizlerin düşük olduğu bir dönemde hükümetin rahatlıkla hizmette bulunabileceğini belirten Yılmaz, ''Faizin yüzde 5'e düşmesi demek, Türkiye'nin bütçesinin %95'ini millete harcamak yüzde 5'ini faize vermek demektir. Şimdi %35'e %40'a çıkması demek devlet gelirinin %40'ı faiz lobilerine gidecek. Hedefte Erdoğan var. Erdoğan'ı devirip Türkiye'yi boğmak.'' dedi.

HaberVakti-Özel
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?