Yılmaz: O davalar Af Kanunu'na konulmalı!

Yılmaz: O davalar Af Kanunu'na konulmalı!
Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Milli Diriliş, bu hafta da gündeme oturdu.

AF KANUNU, MADIMAK VE SELAM TEVHİD DAVASINI KAPSAMALI

Af Kanunu'nda bazı mazlumların unutulacağından korktuğunu ifade eden Şevki Yılmaz, ''Sivas mağdurları devlete ve fertlere karşı suç işlemediği halde derin devlet tarafından mahkum edilmiştir. Madımak Oteli'ni bu insanlar yakmadı. Dönemin belediye başkanı Temel Bey çıksın söylesin, en büyük şahit odur. O gün belediye başkanı olmasaydı, Türkiye birbirine girmişti.  Selam-Tevhid davasından insanlar da hala zulüm görüyor. Bunlar da bu affa konulmuyorsa bunun adına zulüm denir.'' açıklamasında bulundu.

FAHRİ ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

Fahri öğretmenlere müjde veren Yılmaz, ''İlk etapta fahri öğretmenlerin maaşı 2 bin liraya kadar çıkacak, sigortaları kesilmeyecek, diğer çalışanlar gibi sosyal haklardan yararlanacaklar ve böylece bu mağduriyet giderilecek. Hasta olunca ve izne çıkınca maaşları işlemiyordu, bunlar bir zulümdü. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bunları Cumhurbaşkanı'na iletti. İnşallah kısa zamanda bu sorun çözülecek.'' dedi.

Haber Vakti-Özel

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5