Yurt dışında kullanılan oylar, Ankara'ya getirildi

Yurtdışında toplam 60 ülkede kullanılan oyları taşıyan kargo uçağı Türkiye'ye geldi

Yurt dışında kullanılan oylar, Ankara'ya getirildi
Yurtdışında toplam 60 ülkede kullanılan oyları taşıyan kargo uçağı Türkiye'ye geldi, Ankara Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı. Oylar, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da muhafaza altına alındı.

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27'inci Dönem Milletvekili genel seçimleri için yurt dışındaki seçmenlerin kulladığı oylar, akşam saatlerinde Ankara'ya getirilmeye başlandı. Oyların bulunduğu ilk uçak, saat 21.30 sıralarında Türk Hava Yolları'na ait uçakla Esenboğa Havaalanı'na getirildi. Burada yetkililer tarafından teslim alınan oy sandıkları, polis eskortu eşliğinde TIR'larla Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi'ne götürülerek özel depolara yerleştirildi. Oy sandıklarının karşılanmasında parti temsilcileri de yer aldı.

Yurtdışında, seçmen kütüğüne kayıtlı 3 milyon 47 bin 323 seçmen için 60 ülke, 123 temsilcilikte sandık kurulurken, seçmenlerin 1 milyon 486 bin 408'i 24 Haziran için oy kullandı.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışında seçmenlerin kullandığı oylar, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da muhafaza altına alındı.
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 08:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5