Türkiye’nin en önemli ve en hızlı büyüyen perakende zinciri ŞOK Marketler CEO'su Uğur Demirel, Türkiye’nin 81 İlinde ve İngiltere'den Amerika'ya kadar çok sayıda ülkede hizmet veren market teslimat uygulaması Getir ile sürpriz bir işbirliğine gideceklerini duyurdu. 

Bu sürpriz anlaşma ile ŞOK Marketler’in lojistik ağı ve dağıtım gücüyle Getir’in teknolojisi buluşacak.

"FARKLI BİR SİNERJİ OLACAK"

Konuyla ilgili olarak Dünya Gazetesi'nden Kerim Ülker'e konuşan ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel “ŞOK, Türkiye’nin en hızlı büyüyen perakende şirketi. Türkiye’nin tamamına yayılmış yaklaşık 9 bin mağazası bulunan bu şirketi başarılı kılan ise üretim ve dağıtım ağı. Müthiş işleyen bir lojistik altyapısı, güveni de beraberinde getiriyor. Getir uygulaması da Türkiye’nin dünyadaki en popüler markalarından biri haline geliyor. Getir’in teknolojik altyapısı ve gücü ile ŞOK’un dağıtım ve lojistik ağını buluşturduğumuzda farklı bir sinerji olacak. Şu anda anlaşma süreci tamamlanmadı.” ifadelerini kullandı. 

GETİR'İN ŞOK'TAN HİSSE ALMASI İLE BİRLİKTE İŞBİRLİĞİ BAŞLAYACAK

Getir kasım ayında Şok Marketler Tic. A.Ş.'de pay sahibi olan Yıldız Holding ile bir kısım azınlık payların satışı ve stratejik ortaklıkla ilgili bağlayıcı olmayan niyet mektubu imzalamıştı.

Getir’in ŞOK’tan azınlık oranında hisse almasıyla birlikte işbirliğinin de başlaması bekleniyor.