Giresun Belediyesi'nden özür açıklaması! 'Sırma Hoca'dan af diliyoruz'

Geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma'nın fuar girişini engelleyen Giresun Belediyesi'nden özür açıklaması geldi.

Gündem 13.01.2020 - 15:56 13.01.2020 - 15:56

Giresun Belediyesi tarafından 4-12 Ocak tarihleri arasında düzenlenen '1. Giresun Kitap Fuarı'na davet edilen daha sonra davetli listesinden çıkarılan Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma hakkında belediyeden özür açıklaması geldi.

Ünlü düşünür Sırma'nın Giresun Belediyesi tarafından "şehirdeki siyasi dengeler" gerekçe gösterilerek davetli listesinden çıkarılması tepkiye neden oldu.

Söz konusu tepki sonrası İhsan Süreyya Sırma Hoca'nın yeniden etkinliğe davet edildiğini fakat Sırma Hoca'nın davete katılmama kararı aldığını da belirten Giresun Belediyesi "Belli ki yanlış anlaşılmaya sebep olan iletişim kopukluğu nedeniyle Beyan Yayınları’nın İstanbul Cağaloğlu’nda bulunan merkezinde Prof. Sırma hocamızı üzücü hadise kamuoyunun bilgisine sunulmadan önce ziyaret edip üzgün olduğumuzu belirttik. Davetimizi tekrarladık. Ancak hocamız kitap fuarı organizasyonuna katılmama kararını bizlerle paylaştı. Bir kez daha ifade ediyoruz ki farkında olmadan incittiysek affola" şeklindeki açıklamayı yaptı.

Ayrıca belediyenin açıklamasında Sırma’nın okuyucuları ile buluşacağı tarihe ilişkin "Hocamıza kapımızın açık olduğunu ve davetimizin hale geçerli olduğunu bildiririz" denildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@