'Gökçek, Ankara'da o ismi destekliyor'

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'yi desteklediği iddia edildi.

Siyaset 14.11.2018 - 10:26 14.11.2018 - 10:26 Bülent Deniz

"Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in MHP'den adaylığı kesinlikle söz konusu değil" ifadesini kullanan Takan, şöyle devam etti:

Melih Gökçek, bir yolunu bulmuş, aracılar vasıtasıyla aday gösterilirse Mehmet Özhaseki'yi kesinlikle destekleyeceğini Erdoğan'a söylemiş. Gökçek, yakın zaman içinde hem Devlet Bahçeli'ye hem de Erdoğan'a teşekkür ziyareti de planlıyormuş; 'Devlet Bey'in yaklaşımını ve sonrasında Tayyip Bey'in yaklaşımını iade-i itibar olarak gördüğü için.'

Kaynaklarım, bu görüşmelerde doğal olarak Ankara siyasetinin de konuşulacağını ve Gökçek'in Özhaseki aday olursa onun için çalışacağını söyleyeceğini belirtiyor.İktidar partisinde, belediye başkanlıklarında son tabloya genel hatları ile bakalım;Ankara'da Mehmet Özhaseki ismi öne çıkıyor. Melih Gökçek destekliyor. Melih Gökçek, "Ben olmayacaksam olması gereken isim Mehmet Özhaseki" diyor. Buna rağmen, Gökçek, Mehmet Özhaseki'nin de zorlanacağını düşünüyor. Neden? Verilen cevap; "Ankara'ya yönelik özel bir hikâyesi yok." 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@