banner5

05.09.2019, 20:51

“Görevimiz ayrılmak değil! Uyarmaktır!”

Bismillahirrahmanirrahıım

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Gazi ve Şehidlerimize salat ve selam olsun!

Allah (cc) hepimizi affetsin! Hepimiz imtihan ediliyoruz! Kulların imtihanı olduğu gibi kavimlerin, toplumların ve milletlerin de imtihanları vardır. Hele ki toplumları yöneten ya da yönetmeye talip olanlar için bu imtihan zorlu ve meşakkatli olabilir! Millet ve devlet olarak ve dahi Ümmet olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz!

Hepimiz böyle zamanlarda  yazdıklarımıza, söylediklerimize, attığımız adımlara ve vereceğimiz kararlara dünden çok daha fazla dikkat etmek zorundayız! Hırsımız ve kinimiz, aklımızın ve İmanımızın önüne geçmemeli!

Biz Müslümanlar, birleşmemek üzere birleşme hastalığını ne zaman terk edeceğiz?

Birlikte rahmet, ayrılıkta azab vardır!’’ gerçeğine ne zaman döneceğiz?

Peygamber Efendimizin güzide Ashabını Cemel Meydanında İktidar için birbirine vuruşturan şeytani Siyonist nifak güçleri, bugün de bizi birbirimize vuruşturmanın planını eyleme koydular!

Kınından çekilmek istenen ve dahi çekilen kılıçlar, bin pişman olmadan, ah vah etmeden yeniden kınına sokulmalıdır!

’Belediye Başkanı, Milletvekili, Bakan, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olunmadan da  Dinimize ve Vatanımıza hizmet edebiliriz’’ gerçeğini fiilen yaşayan ve yaşamaya devam eden bir kardeşinizim!

Daim ve kaim olan makamlardır, o makamlara gelenler ise her daim geçicidir. Vazifeler biter ve giderler. Makamlara gelme ve kalmak için nedir bu doyumsuzluk?

Nedir bu ihtiras ve nedir bu Mal ve Makamkolik hastalıkları?

Allah (c.c), azan nefislerimizi zikirle, şükürle, dua ve tefekkürü mevt ile terbiye eden kullarından eylesin!

Mazlum Ümmet Coğrafyasının tek hadimi, hamisi ve abisi Türkiyemize sadece birlikle ve dirlikle sahip çıkabiliriz. Aksi halde;

Bir de, Allah'a ve Resul'üne gönülden boyun eğerek itaat edin ve sakın birbirinizle çekişmeyin; Aksi halde korkuya kapılırsınız da bütün Heybetiniz, kuvvetiniz ve Devletiniz kaybolur gider. Ve en sıkıntılı anlarda bile zorluklara göğüs gererek sabredin! Unutmayın! Allah, daima sabredenlerle beraberdir. ‘’(Enfal S. 46) ilahi mesajında belirtilen, asırlık acı akibeti yaşamaya devam ederiz!

Başsızlık ve iktidarsızlığın acı sonuçları yüz yıldır mazlum Coğrafyada yaşanırken, ufukta görülen uyanış ve diriliş ışıklarını söndürmeye sebeb olacakları Allah ve salih kulları asla affetmeyecektir!

Bir hilal uğruna ya Rab ne güneşler batıyor” yerine “Bir Makam uğruna ya Rabb! Ne Yıldızlar batıyor!” Acı gerçeğini görmek istemediğimizden bu uyarı görevini yapıyoruz!

Geçmiş tarihimiz bunun canlı şahididir!

Ders alınırsa tarih tekerrür etmez inşAllah!

İşte Selçuklu!

İşte yıkılan Cihan ve Cihad devleti Osmanlı!

Kardeş kavgalarından sadece kalleşler bayram ettiler!

Hatasız insan ve hatasız İktidar olmaz!

Olamaz!

Görevimiz ayrıştırmak ve ayrılmak değil uyarmak olmalıdır!

Asırlık Milli Mücadelemizin bugün ki lideri Tayyib kardeşimizi yalnızlaştırmak, O’nu ve şahsında Milli Davamızı yutmak isteyen Masonik şer cephenin ekmeğine yağ sürmektir!

Dış ve iç mihrakların tahriklerine, teşviklerine ve alkışlarına aldanarak ihtilaf ve iftirak bayrağını açan kardeşlerimize yol yakınken yuvalarına acilen dönmelerini tavsiye ediyorum.

Mukaddes Beldelerin muhafazası hatırına, Filistin Direnişi hatırına ve ağlayan Mazlum Coğrafyanın hatırına uyarıcı olalım ama asla ayrılıkçı olmayalım!

Aksi halde geçmişte yapılan devasa hizmetlerin sevabından mahrum olduğumuz gibi doğacak zülümlerin suç ortakları oluruz!

Allah korusun!

İktidar sorumluluğunu omuzlarında taşıyan kardeşlerimizde ayrılığa zemin hazırlayacak tuzakları bozmakla mesuldürler! ‘’Hesabilerin’’ yerine ‘’Hasbi’’ kadroları acilen görevlere getirerek; erken evlilik, nafaka,  İstanbul Sözleşmesi gibi uygulamalardan doğan mağduriyetlere karşı önlemler alarak geçmişte yapılan vahim yanlışlıkları acilen kaldırmalı ve tabanın öfkesini ve kırılganlığını acilen önlenmelidir!

Senelerdir ilgi ve çözüm bekleyen Sivas Davası, Selam-Tevhid Davası ve 28 Şubat mağdurlarıyla kucaklaşılmalı, Adaletin tecellisini bekleyen ve iftiraya kurban edilen binlerce mazlum fetözedelere acilen sahip çıkılarak KHK ile görevden alındıktan sonra komisyonlarda haksızlık yapıldığı netleşenler görevlerine dönmelidirler!

Ve İktidarımız; faiz belasından acilen kurtularak işçinin, esnafın, işsizin, köylünün ve milyonlarca  alt ve orta direğin isyanlara varan feryatlarını ve Erken Emeklilikte Yaşa Takılan yüzbinlerce mağdur kardeşlerimizin sıkıntılarını acilen sevince dönüştürmelidir!

Ve netice;

Ey iman edenler! Allah için gerçeğe şahitlik ederek adaleti tam yerine getiren dosdoğru şahitler ve Hakimler olun; bir kişi veya topluma karşı duyduğunuz öfke, onlarla ilgili vereceğiniz kararlarda sizi adaletsizliğe sevketmesin! Siz her zaman, herkese karşı Adil davranın! Çünkü Allah'ın sevgisini kazanmak, yani iyilik veya takvaya ulaşmak için en uygun olan davranış, düşmanlarınıza karşı bile olsa, adaletten zerre kadar ayrılmamaktır! O halde Allah'tan gelen ilkeler doğrultusunda hayata yön vererek kötülüklerden titizlikle sakının! iyi bilin ki Allah, yaptığınız her şeyden haberdardır.

Adaletli davranmanız başkalarından çok size fayda verecektir.’’ (Maide S. 8) ilahi ölçüsü ayrılık ateşini söndürecek şaşmaz ilacımız olmalıdır!

Allah(c.c), tefrika gibi her türlü fitnelerin tuzaklarından hepimizi korusun.

Şer tuzakları hayır tuzağıyla bozsun.

İttihada ve ittifaka çalışanların yar ve yardımcısı olsun! Arabulucuların sayısını çoğaltıp, arabozucuların oyunlarını bozsun ve etrafımızdan uzak etsin! Amin.

İlim, İman ve Terbiyeyle oluşacak ahlak ve İrfan toplumuyla Fethin sembolü Ayasofya'mızın açılması, Mescid-i Aksa'mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun.

Selam, sevgi ve duayla...

Şevki Yılmaz

www.sevkiyilmaz.net

www.habervakti.com

Twitter:

@sevkiyilmaz

 Facebook:

@sevkiyilmaztr

@sevkiyilmaz1955

Not: Beraber yürüyüp, beraber ıslandığımız dava kardeşimiz Avrupa Milli Görüş’ün Ünüversitelerden sorumlu eski Genel Başkan Yardımcımız, 20. Dönem Konya Milletvekilimiz Abdullah (Asım) Gencer kardeşimize Allah rahmet etsin!

Makamı sevenleriyle Cennet olsun!

Ailesine başsağlığı ve sabır lütfetsin!

Yorumlar (12)
Hüseyin ASLAN 1 yıl önce
sayın hocam yazınız çok güzel, doğruları yazıyorsunuz. Yalnız bu ayrışmaya sebeb olan nedenlerden hiç bahsediyorsunuz. Acaba sayın Reisin yaptığı yanlışları sizin gibi âkil insanların Reise söylemeyip yağ yakmak için yanlışta yapsa iyi yaptın demenizden mi bu ayrışmalar baldı? Acaba Akil insan görüp Reisin etrafını yağcılar sardı da Reis insanların ayrışmasına kadar giden hatalar yapmaya başladı ? Acaba bu ayrışmaların sebi yağcı akil insanlar olabilirmi ? bir sonraki yazınızda bu nedenlere cevab şeklinde olursa kamuoyunu sevindirirsiniz
MEHMET YAVUZ 1 yıl önce
Bu gerçekler karşısında, Doğru nun yanında olmak, yanlışa dur demek, her Müslümanın görevidir. Bu gerçeklerin dışındaki yollar, ümmetin yok olması demektir.
Değerli ilim ve irfan sahibi hocalarımıza sahip çıkmaya mecburuz. Hocamızın ikaz ettiği gibi, yeryüzünde barış ve huzuru sağlamak için, illaki başkan olmak şart değil, Allah ın CC dinini ve Rasulünün örnek hayatını yaşayıp, anlatan vakıflar, dernekler bünyesinde yapılan hizmetlere katılarak, topluma sahip çıkmak, şevkat ve merhamet medeniyeti yüce dinimizi gönüllere aktararak, Dünyamıza barış ve huzur gelecektir.
Fatih Sultanlar, Yavuz lar, Kanuni Sultan Süleymanlar, Mehmet Akifler, Necip Fazıl lar, Necmettin Erbakan lar, Tayyip Erdoğan lar vs binlerce mücahit,,,,
Allah CC
Dostlarının kurduğu vakıf ve derneklerden çıkmıştır.
Müslüman her ortamda, her yerde Allah ın CC dini ve Rasulünün SAV örnek hayatını tebliğ edebilir.
Yaşayan Mehmet Akif lere, ilim adamlarına ( Şevki Yılmaz lara) sahip çıkmamızın şart olduğunu hatırlatır, Allah a CC emanet ederim
Mahmut Tufan 1 yıl önce
Hocam Allah razı olsun çok güzel
M A 1 yıl önce
Sağolun şevki hocam bu milletin ve vatanın bekası mazlumun göz yaşının dinmesi Allah’ın rızası için bu yazılara çok ihtiyaç var
Gazali ateş 1 yıl önce
Rabbım Muslumanı musluma kardeleylesın. Islahları munkunse islah degılse kafırı kafıre bela eylesın
Suat Yılmaz 1 yıl önce
Yukarıdaki istek ve tavsiyeler çok doğru ama bunlar sanki yeni iktidara gelmiş birilerine yapılıyor gibi, sadece sizin yazdığınız konular için ve daha yazılmayan, Yunanlılar a verilen 16/18 ada, Yahudilere verilen Kudüs ün yüzde seksen dört bölümü, sadece borç faizinin yüz milyarı geçmesi, parasızlıktan hazinedeki itiyat akçesine bile muhtaç hale gelinmesi,, İslam aleminde bir tek derde deva olunmaması, tersine İslam coğrafyası nın kan gölüne döndürülmesi konusunda eş başkanlık yapılması... daha yazılacak çok şey var ama gerek yok. Yapılan ların ne MİLLİ GÖRÜŞ ile ne de İSLÂM DAVASI ile alakası yok, yani sizin yolunuz bizim yolumuz olamaz, sizin yolunuz Tel-Aviv e, Washington a gidiyor, bizler dün olduğu gibi bugün de Mekke, Medine, Kudüs yolcusuyuz. Kudüs ü Yahudi ye peşkeş çeken ile, Yahudi nin önünde ki engelleri kaldıran ile hiçbir işimiz olamaz. Cuma'nın hayrı ıslah ınıza vesile olsun inşaAllah.
Abdullah kardeşimiz mevlamrazı rahmet etsin 1 yıl önce
Etsin.sevenlerin başı sağ olsun .mansur moğol
Salim Dede 1 yıl önce
Selâm Aleykum Sn Şevki Hocam ALLAH sizlerden rati olsun sizleri yeni takip etmiyorum taa 1990 dan beri bu millet bu ümmet için canınızı ortaya koyduğunuzu içinde bazen hüzünle takip edenlerden im O zulümün heryerde kol gezdigi dönemler hiç aklımdan gitmiyor Rabbim e sonsuz hamd ve senalar olsun O zor zaman da bu bolluğa düştük ama şükrünü eda edemedik Bir babanın mal kazanıp çocuklarını na bırakıp sonrada çocukların uyuşup anlaşıp pay etmesi gerekirken birbirlerine düşmesi gibi bi durumdayız Rabbim bizleri birliğe dirliğe kavuştursun şu okunan selamlar hurmetine inşAllah Rabbim sizden Razı olsun InşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-3
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Namaz Vakti 18 Ocak 2021
İmsak 06:49
Güneş 08:19
Öğle 13:19
İkindi 15:48
Akşam 18:10
Yatsı 19:35
Günün Karikatürü Tümü
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 17 35
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Karagümrük 18 27
8. Trabzonspor 18 27
9. Antalyaspor 19 25
10. Malatyaspor 18 24
11. Sivasspor 18 23
12. Başakşehir 18 23
13. Konyaspor 18 22
14. Göztepe 18 22
15. Kasımpaşa 17 22
16. Rizespor 18 21
17. Gençlerbirliği 18 19
18. Kayserispor 18 16
19. Ankaragücü 17 15
20. Denizlispor 18 14
21. Erzurumspor 18 13
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. M. United 18 37
2. Man City 17 35
3. Leicester City 18 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. Chelsea 18 29
8. Southampton 18 29
9. West Ham 18 29
10. Aston Villa 15 26
11. Arsenal 18 24
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 17 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 18 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Villarreal 18 32
5. Real Sociedad 19 30
6. Sevilla 17 30
7. Granada 18 27
8. Celta de Vigo 18 23
9. Cádiz 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 17 21
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Deportivo Alaves 18 18
17. Real Valladolid 18 18
18. Elche 16 16
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12