Suç örgütü liderliğinden kırmızı bültenle aranan Sedat Peker'in iddialarının ardından Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca istifasını açıkladı.

Erdoğan'dan Yunan'a ikaz: ABD'den gelen destekler, sizi kurtarmaz Erdoğan'dan Yunan'a ikaz: ABD'den gelen destekler, sizi kurtarmaz

'SUÇLAMALARDAN YORULDUM'

İstifasının ardından CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş ile konuşan Korkmaz Karaca kendini savundu. Yarkadaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,  ''Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca’yı istifa haberi sonrası aradım. Karaca, “İstifa hakkında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sn. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bilgilendirdim. Her ikisine de sonsuz teşekkür ederim” dedi. Korkmaz Karaca’ya Mine Sirenen’le ilgili iddiaları da sordum. Karaca, “Görüşmediğimizi ve herhangi bir talebim olmadığını kendisi de söylediği halde lince uğruyorum. Sağlığım bozuldu. Kimin elinde hangi bilgi belge varsa savcılığa versin. Devletten ihale almadım” diye konuştu. Karaca, son dönemdeki iddialar yüzünden çocuğunun çok etkilendiğini ve bu yüzden özel sektördeki işine döneceğini belirterek, “Görevimden istifa ettim ama 2023 yolunda hep Sn. Cumhurbaşkanımızla beraber yürümeye devam edeceğiz. Bu istifa hakkında iddia bulunanlara örnek olsun enim veremeyeceğim bir hesabım yok. Her gün aynı suçlamalarla uğraşmaktan yoruldum. İstifamı kabul eden Sn. Cumhurbaşkanımız ve Sn. İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum “ dedi. Karaca’nın aktardıkları özetle bunlar… Karaca, Erdoğan ve Soylu’ya yakın bir isimdi.'' ifadelerini kullandı.