Gülen’den “danışman” talimatı!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in “Hayırlı bir danışmanın özellikleri” başlıklı konuşmasında dikkat çeken ifadeler yer aldı.

Gündem 19.02.2019 - 21:54 19.02.2019 - 21:54 Bülent Deniz

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in “Hayırlı bir danışmanın özellikleri” başlıklı konuşmasında dikkat çeken ifadeler yer aldı.

Fetullah Gülen, 10 Şubat 2019 tarihli Kırık Testi konuşmasında, örgüt elemanlarına “danışman tayin edin” talimatı verdi.

“Mesela okul, yurt gibi herhangi bir müesseseden sorumlu olan veya herhangi bir hizmet faaliyetinin temsilcisi olarak iş başında bulunan insanlar, eğrildiklerinde kendilerini doğrultacak, yanlış yaptıklarında usûl ve üslup hatasına düşmeden bunu dile getirebilecek yardımcılar bulmaya çalışmalıdırlar” diyen Gülen şöyle devam etti:

“Onların yanında bulundurdukları kişiler, tıpkı sahabenin Hz. Ebu Bekir’e dediği gibi, ‘Eğrilirsen seni kılıçlarımızla düzeltmesini biliriz!’ diyecek kadar doğru, müstakim ve cesur olmalıdırlar.

Biz, seçeceğimiz hayırlı danışmanlar ve onların faydalı fikirleri vasıtasıyla mantık ve düşüncelerimize güç kazandırmalıyız. Bunu başarabilirsek kendi zaaflarımız içinde boğulmayız ve kolay kolay sırtımız yere gelmez. Bu açıdan hayatın her biriminde bu meselenin bir esas olarak alınmasına şiddetle ihtiyaç vardır.”

KRİPTO DANIŞMANLAR İDDİASI

Gülen’in bu konuşmasına ilişkin “AKP’nin danışmaları arasında kripto FETÖ’cü olabileceği” ve “bu kişilere talimat verilmiş olabileceği” yorumu yapılırken, AKP’nin danışmanları aracılığıyla manipüle edilmesinin istendiği iddiası da ortaya atıldı.  

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@