Güler'den Portakal'a açık çağrı! Ver bana ben yayınlarım...

Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisi'ne yönelik hakarette bulunmadığına ilişkin sözlerini dün canlı yayında yaptığı açıklama ile çürüttü. İmamoğlu'nun valiye hakaretini görüntülerde izlediğini ifade eden Portakal görüntüleri yayınlamama gerekçesini ise RTÜK cezasına bağladı.

Gündem 13.06.2019 - 12:54 13.06.2019 - 12:54

Fatih Portakal dün Fox TV Ana Haber'de, Ekrem İmamoğlu'un Ordu Valisi Yavuz'a "İt" dediği videoyu izlediğini belirterek, "O görüntüyü izlememiş olsaydım o cümleleri etmezdim. Hakaret ettiği cümleleri duyarken gerçekler üzerine bunu söylüyordum." demişti. Görüntüleri yayınlamamasına ilişkin olarak da "Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum çünkü RTÜK denilen bir kurul var ve bazı ifadeleri yayınladığınızda basın yoluyla bu hakaretin yayılması kapsamında alıp size uyarı ceza verebiliyor. Ben böyle bir gerçekliği duymasam 6 Haziran günü o cümleleri kurabilir miyim?" ifadesini kullanmıştı.

Fatih Portakal İmamoğlu'nu yalanladı...Gündem

Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler görüntüleri yayınlamamasını RTÜK'ün cezasına bağlayan Portakal'a sosyal medyadan bir teklifte bulundu.

Görüntüleri portakaldan isteyen Güler, "İşte sana teklifim @fatihportakal
RTÜK endişesiyle yayınlamadığını söylediğin o rezil görüntüleri ver bana ben yayınlarım.
#TurgayGülerYayınlar
Bedeli ne olursa olsun
Hadi samimiysen gönder" dedi.

Yorumlar