Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920


1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşacak.

Yerlikaya'dan düzensiz göçmen açıklaması: Tüm Türkiye'de devreye girecek! Yerlikaya'dan düzensiz göçmen açıklaması: Tüm Türkiye'de devreye girecek!

(Ankara/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde il başkanları toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- TBMM Genel Kurulu, gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanacak.

(TBMM/14.00) (Fotoğraflı)


EKONOMİ FİNANS

1 - Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul Sanayi Odası Meclis Toplantısı'na katılacak.

(İstanbul/16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2 - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 10. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail etkinliğine iştirak edecek.

(İstanbul/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, haziran ayına ilişkin iktisadi yönelim istatistikleri ve reel kesim güven endeksi ile haziran ayına ilişkin imalat sanayi kapasite kullanım oranını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

4- Türkiye İstatistik Kurumu, haziran ayı hizmet, perakende ticaret ve inşaat güven endekslerini, 2022 yılı yükseköğretim istihdam göstergelerini duyuracak, "Satınalma Gücü Paritesi, Hanehalkı Nihai Tüketim Harcamaları, 2022" haber bültenini yayımlayacak.

(Ankara/10.00/12.00)


DÜNYA DİPLOMASİ

1- Ukrayna İyileştirme Konferansı, İngiltere'nin ev sahipliğinde Londra'da düzenlenecek. Toplantıya Dışişleri Bakanı Hakan Fidan katılacak.

(Londra) (Fotoğraflı-Görüntülü)


SPOR

1- UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde 2023-2024 sezonu 2. eleme turu kura çekimi İsviçre'de gerçekleştirilecek. Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'ın, Avrupa Konferans Ligi'nde de Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor'un rakipleri belli olacak.

(Nyon/13.00/14.00)

2- Polonya'da düzenlenen 3. Avrupa Oyunları'na çeşitli branşlarda mücadelelerle devam edilecek, oyunların resmi açılış töreni yapılacak.

(Krakow/21.30) (Fotoğraflı)


***