GÜNDEM / 7 Temmuz 2021

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 - 1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde MKYK toplantısına başkanlık edecek, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Sincan Saraycık TOKİ Konutları'nda "TOKİ 1 Milyonuncu Konut Anahtar Teslim Töreni"ne katılacak.

Gündem 07.07.2021 - 10:49 07.07.2021 - 10:49

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920


1- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde MKYK toplantısına başkanlık edecek, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Sincan Saraycık TOKİ Konutları'nda "TOKİ 1 Milyonuncu Konut Anahtar Teslim Töreni"ne katılacak.

(Ankara/13.30-18.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC ziyareti kapsamında temaslarda bulunacak.

(KKTC) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akdeniz ilçesinde esnafı ve Mersin Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, kanaat önderleri ve iş insanlarıyla bir araya gelecek, Mersin Teksin lansman programına katılacak.

(Mersin/09.00-15.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Vilayetler Evi'nde düzenlenecek Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Mezuniyet Töreni'ne iştirak edecek.

(Ankara/19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- İYİ Parti Meclis grup toplantısı düzenlenecek.

(TBMM/10.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- TBMM'den

- Genel Kurulda, Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.

- TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda, Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşmeler sürdürülecek.

(TBMM/14.00) (Fotoğraflı)


EKONOMİ

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Temel Atma Töreni'ne katılacak.

(İstanbul/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, video konferans yöntemiyle Türkiye-Angola KEK Toplantısı'na iştirak edecek.

(Ankara/17.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 3 yıl vadeli altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikasının doğrudan satış ihalelerini yapacak.

(Ankara)

4- TÜİK, finansal yatırım araçlarının haziran ayı reel getiri oranlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)


DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 4'üncü Ukrayna Reform Konferansı'na katılacak.

(Vilnius) (Fotoğraflı-Görüntülü)


GÜNCEL

1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)


SPOR

1- 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) ikinci yarı final maçında İngiltere ile Danimarka karşı karşıya gelecek.

(Londra/22.00)

2- Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi'nde 2021-2022 sezonu gruplarının kurası İsviçre'de çekilecek. Ligde Türkiye'yi temsil edecek Beşiktaş Icrypex, Darüşşafaka Tekfen, Galatasaray, Pınar Karşıyaka ve TOFAŞ'ın rakipleri belli olacak.

(Mies/12.00)

3- Teniste sezonun üçüncü grand slam turnuvası Wimbledon'da tek erkeklerde çeyrek final maçları yapılacak.

(Londra)


ÖZEL HABER

1- VLP temelli yerli Kovid-19 aşısını geliştiren Prof. Dr. İhsan Gürsel, devam eden çalışmaları AA'ya anlattı:

- "Daha önce Vuhan veya İngiliz varyantında yaptığımız gibi Delta varyantının da VLP aşısına uyarlamasını yapacağız. 15 gün içerisinde bu çalışmayı gerçekleştiririz"

- "VLP aşısının güzel yanı gelişebilecek her türlü mutasyona veya varyanta adapte edilebilir bir sisteme sahip olması"

- "Faz 2 başlayalı bir hafta olmasına karşın şu anda 200 gönüllü sayısını aşmış durumdayız. Bu tarihi sürece katkı vermek isteyen, aşı olmamış, sağlıklı, daha önce Kovid-19 geçirmemiş gönüller de 'onkoloji.gov.tr' adresinden başvuru yapabilir"

(Burcu Çalık/Ankara)

2- Yılın ilk yarısında satılan her 2 araçtan biri ithal

- Yılın ilk 6 ayında ithal araçların toplam satışlardaki payı yüzde 57,15 ve yerli üretim araçların payı yüzde 42,84 oldu

- Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarında ocak-haziran döneminde en fazla yerli üretim satışını Fiat, ithal satışını ise Volkswagen yaptı

(Abdulselam Durdak/İstanbul)

3- Türkiye'nin Gururu Kadın Sporcular: Hatice Kübra İlgün

- Aynı yıl içinde gerçekleştirilen tüm grand prix müsabakalarında madalya kazanan ilk Türk tekvandocu olan Hatice Kübra İlgün, Tokyo Olimpiyatları'nda mücadele edecek

- Milli tekvandocu İlgün:

- "Büyüklerde dünya ve Avrupa ikinciliğim, Dünya Üniversite Oyunları şampiyonluğum var. Grand prix turnuvalarında madalyalara ve birçok uluslararası başarıya sahibim"

- "Tokyo Olimpiyatları'nda hedefim altın madalya kazanmak. Kadınlarda ülkemiz adına eksik olan altın madalyayı kazanıp, ülkeme armağan etmek istiyorum"

(Halil İbrahim Avşar/Ankara)


***

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@