banner29

100'e yakın belediye başkanı AK Parti'ye geçiyor! Rozetleri Erdoğan takacak...

AK Parti, muhalefet partilerinden 100'e yakın ilçe ve belde belediye başkanını kendi partisine katmak için harekete geçti. Belediye başkanlarının rozetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takacak.

Gündem 14.01.2020, 08:24
100'e yakın belediye başkanı AK Parti'ye geçiyor! Rozetleri Erdoğan takacak...

AK Parti, muhalefet partilerinden yaklaşık 100 dolayında ilçe ve belde belediye başkanını transfer etmek için harekete geçti.

İlk olarak üçü CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti'den, ikisi bağımsız beş belediye başkanı, Salı günü AK Parti Meclis Grup Toplantısı'nda iktidar partisine katılacak.

BBC Türkçe'nin haberine göre, AK Parti'ye katılacak belediye başkanlarının rozetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan takacak.

AK Parti kaynaklarının verdigi bilgiye göre katılımların devamı da gelecek. AK Parti'li üst düzey bir yetkili, 100 dolayında belediye başkanının partilerine katılımının planlandığını, bunların yaklaşık 2,5 milyon yurttaşa hizmet götüren belediyeler olduğunu ancak şimdilik il belediyesi düzeyinde katılım olmayacağını söyledi.

Transfer edilen belediye başkanları için grup toplantıları ya da parti merkezlerinde katılım törenleri düzenlenecek.

MHP İSTİSNA TUTULDU

AK Parti yönetiminin belediye başkanı transferi konusunda tek istisnası MHP.

İktidar partisi, Cumhur İttifakı ortağı olduğu için MHP'den kimseyi transfer etmeyecek.

AK Parti kaynakları, ittifak hukuku gereği, MHP'den transfer yapmayı düşünmediklerini belirterek, "Bütün partilerden katılım olacak. MHP hariç. MHP ile biz Cumhur İttifakıyız, o nedenle böyle bir girişimiz olmaz" görüşünü dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?