banner30

banner29

12 Şubat 2019 Salı gün sonu haberleri!

Milli Savunma Bakanlığı, yeni askerlik sistemini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu. Kilis'in karşısında yer alan Suriye'nin Vukuf bölgesinde bomba yüklü araç infilak etti. Erdoğan, tanzim satışlarda market ürünlerinin de olacağını söyledi. Hakem hatalarıyla gündeme gelen MHK Başkanı Yusuf Namoğlu istifa etti. 12 Şubat 2019 Salı gününün öne çıkan haberlerini derledik.

Gündem 12.02.2019, 22:12 13.02.2019, 03:53
12 Şubat 2019 Salı gün sonu haberleri!

Çobanbey'de patlama

Kilis'te Çobanbey sınır kapısına 10 kilometre uzaklıkta yer alan Suriye'nin Vukuf bölgesinde bomba yüklü araç infilak etti. Patlamada 3 kişinin yaralandığı ifade edildi.


UH-1 helikopterler için tüm seçenekler masada
Türkiye, 3 aydan daha kısa bir sürede meydana gelen iki helikopter kazasında 9 askerini şehit vermesinin üzüntüsünü yaşarken, gözler bir kez daha hem UH-1 tipi askeri helikopterlere hem de günümüzde yerleşim yerleri arasında kalan kara havacılık komutanlıklarının taşınmasına çevrildi. Güvenlik kaynaklarına göre, 2020'de envanterden çıkarılması planlanan UH-1'lerde bu takvimin öne çekilmesi muhtemel. Kaynaklar, 4. Kara Havacılık Komutanlığı'nın farklı bir yere taşınmasına ilişkin sürecin de hızlanacağı görüşünde. Öte yandan, Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İstanbul'daki Kara Hava Komutanlığı'nın Trakya Bölgesi'ne taşınacağını duyurdu.
UH-1 helikopterler için tüm seçenekler masada


Yusuf Namoğlu istifa etti
MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Demirören'e istifasını verdi.
MHK Başkanı Yusuf Namoğlu yarın resmen istifasını sunacak


Diyarbakır ve İstanbul'da toplam 7 ton esrar ele geçirildi
İstanbul polisince bu sabah düzenlenen operasyonda 2 ton esrar ele geçirildi. Bursa'da 4 bin polisle gerçekleştirilen operasyonda da 200 uyuşturucu satıcısı yakalandı. Diyarbakır'da ise 5 ton esrar ele geçirildi.
Bakan Soylu: İstanbul'da 2 ton esrar ele geçirildi


Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz: Satışlar 2.5 ay sürecek
Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz, tanzim satışlara ilişkin, "Fiyatlarda ciddi gevşeme oldu. Bazı marketler patates ve soğanı 2 liradan satmaya başladı" değerlendirmesinde bulundu. Poyraz, "Tanzim satışta 2,5 aylık planlamamız var. Açıkta üretilenler piyasaya girince fiyatlar ürün bolluğundan gevşeyecek" dedi.
Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz: Satışlar 2.5 ay sürecek

Netanyahu'dan İran'a tehdit: Son kutlamanız olabilir
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran’dan gelen “ABD bize saldırırsa biz de Tel Aviv ve Hayfa’yı yer yüzünden sileriz.” açıklamasına tepki göstererek, “İran, Tel Aviv ve Hayfa’yı yok etmeyi deneme hatasını yaparsa bu onların kutladığı devrimin son yıl dönümü olabilir.” dedi.
Netanyahu'dan İran'a tehdit: Son kutlamanız olabilir

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yeni askerlik sistemi açıklaması
Son 3 ayda 2 helikopter kazasının meydana geldiği İstanbul'daki 4. Hava Alay Komutanlığı taşınması için Milli Savunma Bakanlığı tarafından çalışmaların başlatıldığı açıklandı. Bakanlık ayrıca yeni askerlik sistemiyle ilgili de açıklama yaptı ve "İlk taslak kabine toplantısında Cumhurbaşkanımıza sunuldu, çalışmalarımız diğer kurumlarla koordineli devam ediyor" bilgisini kamuoyuyla paylaştı.
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yeni askerlik sistemi açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Markette ne varsa tanzim satışta da olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kastamonu'da yaptığı açıklamada "Tanzim satış yerlerini kurduk, fiyatlar yarıya indi, daha da inecek. Temizlik ürünlerinden tutun neler varsa onları satmaya başlayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Markette ne varsa tanzim satışta da olacak.


Bakan Soylu bombalı aracın arkasındaki kirli pazarlığı anlattı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bombalı aracı Türkiye’ye getiren bir DEAŞ’lı. Neyin karşılığında olduğunu biliyor musunuz? Türkiye’de bombayı patlatacaklar güya PYD/PKK’nın elindeki 100 tane esiri alacaklar” dedi.
Bakan Soylu bombalı aracın arkasındaki kirli pazarlığı anlattı


Akkuyu NGS'de çalışacak Türk öğrenciler uygulamalı eğitim aldı
Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu NGS'de çalışmak üzere, Rusya Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesinde eğitim gören Türk öğrencilere uygulamalı eğitim verildi.
Akkuyu NGS'de çalışacak Türk öğrenciler uygulamalı eğitim aldı


CHP-HDP/PKK ittifakının şifreleri
CHP, yerel seçimlerde bugüne kadar savunduğu bütün ilkelerini reddeden bir ittifakın içine girdi. Yüzlerce şehidin canına mal olan saldırılara karşı PKK'nın yanında durmaktan vazgeçmeyen HDP'liler ile CHP bugün yan yana. Atatürk'ün kurduğu parti olmakla övünen CHP'nin bugün geldiği çizgiye karşı en büyük tepki ise şehit ailelerinden.
  
 Mahmut Tayyip'in kurtarılma anının görüntüleri ortaya çıktı
Kartal'da enkaz altından kurtarılan Mahmut Tayyip Alemdar'ın göçük altından kurtarılma görüntüleri ortaya çıktı. Kurtarma sırasında ekipler Mahmut Tayyip'le sohbet ederken , bir görevli küçük çocuğa,'Seni buradan çıkarayım maça götüreceğim. Hangi takımlısın?' diye teselli etmeye çalışıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?