2020 Hac kuraları sorgulama: Kura çekimi başladı...

Hac kura sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Hac kura sonuçları sorgulama ne zaman, saat kaçta yapılacak? Hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirtilen tarihlerde işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Heyecanla beklenilen kura çekilişi başladı. Hacı adayları kayıt durumlarını ve kura sonuçlarını e-Devlet sistemi aracılığıyla sorgulayabilirsiniz. Sonuçlar SMS yoluyla da grup başlarına gönderilecek.

2020 Hac kuraları sorgulama:  Kura çekimi başladı...

Hac kuraları sorgulama ekranı yoğun araştırılıyor. Hac kura sonuçları sorgulama ne zaman, saat kaçta yapılacak? Vatandaşlar her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. Diyanet, hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan 2 milyonu aşkın hacı adayının kura sonuçlarını bugün açıklayacak. Kura çekilişi başladı.

HAC KURA SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA SORGULANACAK?

Diyanet, hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan 2 milyonu aşkın hacı adayının kuralarını bugün çekiyor. Kura çekilişi Diyanet TV'den canlı olarak takip edilebiliyor.

Sonuçlar saat: 21:00'den itibaren açıklanacak.

Adayların ön kayıt yaptırdıkları yıllar dikkate alınacak. Kura sonucunda 83 bin 430 kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak.

HAC KURA SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

HAC KURA SONUÇLARI SORGULAMA NEREDEN YAPILIR?

Hacı adayları kayıt durumlarını ve kura sonuçlarını e-Devlet sistemi aracılığıyla sorgulayabilirsiniz. Sonuçlar SMS yoluyla da grup başlarına gönderilecek.

KESİN KAYIT NE ZAMAN YAPILACAK?

Hacı adayları, e-Devlet’ten alacakları ‘Hac Kesin Kayıt Belgesi’ ile 13-24 Ocak’ta kesin kayıt yaptırabilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5