31 Mart Vak'ası tekrarlanmasın!

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, Türkiye'nin de Osmanlı Devleti gibi saldırı ve entrikalarla zayıflatılıp yıkılmaması için kritik uyarılarda bulundu.

31 Mart Vak'ası tekrarlanmasın!

Her cuma gündeme dair yazılarıyla okuyucularının karşısına çıkan ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, bu hafta da çok önemli bir yazı kaleme aldı. Söz konusu yazıda kritik uyarılarda bulunan Yılmaz, Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunları işaret etti.

İşte Yılmaz'ın söz konusu yazısı:

Tarihçi ve Sosyolog İbni Haldun’un dediği gibi  “Devletler İnsanlar gibidir! Doğarlar, yaşarlar ve ölürler”
Devletleri uzun ömürlü kılan;

Cehaleti yenecek güçlü bir İlim!
Hak, Adalet, Ehliyet, Emanet ve Sadakat ilkelerine dayalı güçlü bir İktidar!
Herkese Adalet ilkelerine dayanan güçlü bir Hukuk Nizamı! 
İman, ahlak, sevgi, saygı, sadakat ve sabırla oluşan güçlü bir Aile!
Üretime dayalı Faizsiz güçlü bir ekonomi! Ve güçlü bir Savunma Sanayii!
Osmanlı bu ilkeleri uyguladığında rakipsiz Dünya’yı yönetmeyi başarmıştı!


Cihan Devletimiz Osmanlı'yı savaşlarla yıkamayanlar Kanuni (!) Sultan Süleyman’a imzalattırdıkları Kapitülasyon antlaşmasıyla önce yükseliş dönemini durdurttular, asırlar sonra da Faiz belasına kapılarını açınca da Osmanlı'yı yıkmayı başardılar!


Kapitülasyonlarla dışa bağımlı ve tüketime dayalı ekonominin neticesinde başta aile bağlarımız olmak üzere ahlaki değerlerimizi bir bir yitirdik! 
Miladi 1500 yıllarda Meşhur Şairi Fuzuli’nin “Selam verdim, Rüşvet değildir deyü almadılar !” şiiri Osmanlı'nın yıkılış nedenlerinden sadece biridir!

“ (Servetlerini, Makamlarını, zamanlarını, güç imkân ve yeteneklerini)  böyle boş yere saçıp savuranlar, bu tavırlarıyla şeytanların dostları ve kardeşleri olmuşlardır. Şeytan da ( tıpkı İnsan gibi) Rabb'ine karşı çok nankördür!” (İsra S. 27)  İlahi mesajına aldırmadan yüklü faiz borçlarıyla lüks hayat ve çılgın moda yarışına girilince Hayme Anaların eliyle zor şartlarda kurulan Osmanlı Devleti yine, saray entrikalarıyla kuruluş ilkelerine bağlı olmayan kadınlar ve kapıkulları eliyle yıkıldı!

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5