banner30

banner29

32 ilde FETÖ operasyonu başladı

Konya merkezli FETÖ operasyonunda 50 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Gündem 26.02.2019, 09:19 26.02.2019, 09:24
32 ilde FETÖ operasyonu başladı

Konya merkezli 32 ilde, FETÖ/PDY'ye yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan 15'i muvazzaf 50 asker hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Şüphelilerin yakalanması için operasyonun sürdüğü belirtildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önceden gözaltına alınan örgütün TSK'daki personele; molla, genel müdür, müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, ümitçi, asistan, gezici doktor, ser doktor, doktor, şehir dışı talebe mesulü gibi pozisyonlarda 'mahrem imamlık' yaptıkları ileri sürülen şüphelilerin verdikleri ifadeleri doğrultusunda 15'i muvazzaf 50 asker hakkında yakalama kararı verildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 'FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak, örgüt adına eylem ve faaliyette bulunmak, örgüt adına hizmet yüklenmek, örgüt kapsamında kadrolaşmak' suçlaması yöneltilen şüphelilerin yakalanması için 32 ilde bugün sabah eş zamanlı operasyon başlattı. Operasyonla ilgili gözaltıların olduğu öğrenilirken, operasyonun sürdüğü belirtildi.

Yorumlar (5)
misafir 2 yıl önce
DÜN VALİ MUTLU İLE ERDOĞAN’A KAYKILANLAR BU GÜN BAŞIMIZA FETÖ DÜŞMANI KESİLDİLER!

17-25 Aralık kumpasından 15 ay sonra…

15 Temmuz FETÖ/ PYD terör örgütünün darbe kalkışmasından 5 ay önce…

Mimar Sinan Vakfı, düzenlediği “Gönül Sohbetleri” konferansına, konuşmacı olarak, Eski İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutluyu çağırdı!!!

Hüseyin Avni Mutlu; hepimizin bildiği üzere; GEZİ olaylarından sonra ülke genelinde başlatılan “Paralel Yapıyla Mücadele Kapsamında” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevinden alınan bildiğiniz PARALELCİ vali…

Mimar Sinan Vakfının bir meydan okuma gibi…“Paralel Yapıyla Mücadele Kapsamında” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevden aldığı… Eski İstanbul valisi PARALELCİ Hüseyin Avni Mutluyu çağırdığı konferansın sponsorluğunu, Edirne Ziraat Bankası Bölge Müdürü Ömer Vanlı büyük bir onurla üstlendi!!!

PARALELCİ valinin vereceği konferans için, Edirne ili üst düzey bürokratları ve ikballerini Mimar Sinan Vakfının icazetinde arayan siyasetçiler, ayrıcalıklı konuklar olarak sıraya girmek için adeta birbirleriyle yarıştılar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rağmen; Paralelci eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile“Gönül Sohbetleri” konferansına katılanlar;

(Bakan Mehmet Müezzinoğlu ve zamanın valisi Hasan Duruer’in Edirne’ye getirdiği Bürokratların… Akademisyenlerin, Müteahhitlerin, Edirne’yi Kamu İhale Kanununa göre “DOĞAL AFET BÖLGESİNE” çevirmesine göz yuman AK Parti İl ve İlçe yöneticilerini kendi üyeleri ve yakınlarından oluşturan!!!)

Mimar Sinan Vakfının müdavimi olmaktan doğan ayrıcalıklarıyla…

PARALELCİ vali Hüseyin Avni Mutlu ile çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyada boy boy paylaşıp, sanal alemde kendileri için yer tespiti yaptılar!!!

O akşam konferansta bulunanların tamamı,(kısa süre sonra yaşanan başarısız darbe kalkışması nedeniyle) umduklarını bulamadıysa da… “Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Trakya Bölge Sorumlusu” olarak orada bulunan Mimar Sinan Vakfı müdavimi Fatih Ot; PARALELCİ vali Hüseyin Avni Mutlunun yanında dik durma ayrıcalığı ile bu gün; “Edirne Merkez Selimiye İmam Hatip Orta Okulu Müdürlüğü” görevine getirildi…

Yok, yok merak etmeyin Ot’un boşalttığı yer boş kalmadı… Oraya da bir yıl önce Mimar Sinan Vakfı ile birlikte “17-25” yaş aralığı balkan çocuklarını, gezici sanatçılarla buluşturan bu topluluğun Mimar Sinan Vakfı koordinatörü AKADEMİSYEN; Yard. Doç. Dr. Mustafa Şentürk getirildi… Vakıf farkı işte!!!

Haaa şimdi siz o akşam paralelci vali Mutlu ile aynı masada oturmak ve onunla sohbet etmek için bir birileriyle adeta yarışanlar bu arada ne yaptı diye merek ediyorsunuz… Öylemi?

Onların hepsi 16 Temmuz 2016 Cumartesi gecesinden geçtiğimiz Çarşamba gecesine kadar meydanlarda demokrasi nöbeti tutup bayrak salladılar...

VALİ BEYE ÖNEMLİ NOT:

16 Temmuz 2016 Cumartesi gününden buyana Edirne Yerel Basını olarak ilimizde sürdürülen FETÖ/ PYD terör örgütü çalışmaları ve sonuçları ile ilgili haberleri bizlerde Edirneli vatandaşlarla birlikte ulusal basın bültenlerinden okuyoruz…

Bu durum ajansların ‘Acar Muhabirlik’ tavırlarıyla açıklanacak bir durum değildir… Edirneli vatandaşların doğru ve hızlı haber alma hakkının engellenmesine lütfen müsaade etmeyiniz…
H. Yasa 2 yıl önce
“BATI TRAKYALI ÖĞRENCİLER CEMAAT OKULLARINA MI YÖNLENDİRİLİYOR?”

Paralel ama Derin ama Bizim bildiğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletinden güç alan asalakların kaba gürültülerinde kaybolup gidiyor!

İşte kaybolup giden feryatlarımdan bir tanesi olan yerel seçimlerden önce yazdığım çok önemli bir tespit yazım!!!

Demişim ki;

“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta çocuklarınızı devlet okullarına gönderin dediği yerel secimler öncesinde gazetemizin 100. sayısında “BATI TRAKYALI ÖĞRENCİLER CEMAAT OKULLARINA MI YÖNLENDİRİLİYOR?” Başlığı ile yaptığımız haberde, Batı Trakya’dan Ülkemize gelip T.C Devletinin İmam Hatip Okullarında okumak isteyen çocukları Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünce cemaat okullarına yönlendirildiğini iddia eden velilerin haberini yapmıştık…

Haberimiz Edirne kamuoyunda önemli tepkiler almasına karşın konuyla ilgili valilik makamından ve Milli Eğitim Bakanlığından araştırmaya gerek duyulmamış olacak ki o makamlardan herhangi bir tepki almadığımız gibi gazetemizin İnternet Sitesi Milli Eğitim Bakanlığınca Milli Eğitim Personeline yurt genelinde ahlak dışı yayınlar yaptığı gerekçesiyle engellendi.

Haberimize Edirne kamuoyunda tepkiler sürerken… Veee biz bu konuda aradan gecen bu süreye rağmen kamuoyu adına cevap beklerken… Üzüntü ile öğrendik ki; bu sefer de Edirne’deki bir yatılı okulda, öğrencilere cinsel istismar suçlamasıyla hakkında ağır ceza mahkemesinde (nitelikli cinsel istismar suçlamasıyla) dava açılan bir öğretmeni, Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü, hakkında açılan davası henüz kesin karara bağlanmamışken; müfettiş raporlarıyla İlimizdeki başka bir okulda göreve başlatmış!

Bu konuda İlimizde başka okullarda ve ilçelerde de bazı okullarda yaşanmış olayların Milli Eğitim Müdürlüğünce örtbas edilmesi için çaba sarf edildiğini yazmış ve kamuoyunun dikkatini üstü bu konulara çekmeye çalışmıştım.

Sadece sorun Milli Eğitimde değil tabii ki… Yine evine davet ettiği iki kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında savcılık soruşturması yapılan İl Spor Müdürlüğünde bir başka eğitimcinin de durumu da aynı. Sadece onlar mı? Artık herkesin malumu olan Cemaatin Bunlar bizden… Kollanmalı dediği bu kıymetli(!) Müdürlerimizin neleri ve kimleri kolladığı ap açık ortadadır! Cemaat adı altında Edirne’mize çöreklenen 28 Şubat Şahini(!) akçeli işler takipçisi ne kadar ‘TAKİYECİ’ Müdür varsa İlimizden elleri çektirilmelidir!

Bu gün Hasan Duruer Valinin Edirne’ye getirdiği kadroları eksik görüp(!) son İl Müdürlüğü için Giresun’dan Müdür getirmeye çalışan ekibe artık bi dur denmelidir. Cumhurbaşkanına rağmen Edirne boş sayılmamalıdır!
H. Yasa 2 yıl önce
KUMPASIN BÜYÜĞÜ EDİRNEDE BAŞBAKANA YAPILDI!?

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız hemen her konuşmalarında Fethullah Gülenden, Paralel Yapıdan ve bu yapının devlet içindeki güç odaklarının ülkemize verdiği zararlardan bahsediyorlar… Paralel yapının uluslararası arenada ülkemizi PKK dan daha çok sıkıntıya soktuğunu söylüyorlar… Bütün bunlara aynen katılıyorum… Lakin Paralel Yapının devletin içinde sadece Polis Teşkilatında yapılanmadığını; Başta Milli Eğitim Müdürlükleri olmak üzere, Valilikler ve il Özel İdareleri, Tapu Müdürlükleri, Kültür Müdürlükleri, Vergi Daireleri, Mal Müdürlükleri, THY, DSİ ve Karayolları gibi devletimizin birçok kurumunda çöreklendiğini… Ayrıca başta FUTBOL olmak üzere neredeyse tüm spor dallarında tartışmasız tek söz sahibi olduklarına da tüm kalbimle inanan biri olarak soruyorum:

BU BAHSEDİLEN PARALEL YAPI TEHLİKESİNDEN EDİRNE MUAFMIDIR?

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Edirneli danışmanları başta olmak üzere AK Parti İl Teşkilatında bakan beye ve danışmanlarına yakın hizmet servis eden ve birçok konuda teşkilatları devre dışı bırakan önemli kişilerin neredeyse tamamının çocukları dün olduğu gibi bu gün hala malum okullarda eğitim görürken… 17 Aralık 2013 tarihine kadar Okyanus ötesine en çok mesaj gönderen Bürokratların görev yaptığı illerin başında gelen Edirne’de ne oldu da hiç Paralel Yapıcı kalmadı!?


Başbakan Davutoğlu Edirne’ye Geldiğinde sabah namazının arkasından Arasta çarşısında 70 yıldır yapılmayan bereket duasını programlayanlar(!) Arasta esnafı dükkânlarını erken açmadığı için Başbakanı 1(bir) saat beklettikten ve esnafları tek tek evlerinden toplayıp(!) yarım yamalak bir araya getirildikten sonra; Fethullahçılığı herkesçe malum B. C hocaya sözde bereket duası yaptırdılar… Duada çekilen fotoğrafı da hemen Facebook’tan paylaştılar tabii ki… Başbakandan okyanus ötesine yorumsuz mesaj.! Sağlık Bakan’ı da oradaydı… Bunları bilmiyor olması mümkün mü? Bu kumpas değil de nedir?

Bakan bey farkındadır ya da değildir ama bu gün Edirne; “Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun koruması altında olan ve neredeyse tamamı daha önce İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İl ve İlçe kadrolarında çalışmış öğretmenlerden oluşan İl Müdürleri ile yukarıda adı gecen paralel yapının temsilcileri tarafından idare edilmektedir.” Ve bütün bunlar seçimlere 4 ay kala kimsenin umurunda değildir!
H. Yasa 2 yıl önce
AMAN CUMHURBAŞKANIMIZ DUYMASIN…

“GEZİCİLER EDİRNE'DE VALİYLE KOLKOLA GENÇLERE DERS VERİYORLAR!!!”

Hamza Yasa; Haber Yorum:

Edirne Valiliği ve Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'nca bu yıl 3'üncüsü düzenlenen “Akademi Rumeli 3” projesi, Edirne Valiliği Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın koordinasyonu ile başladı.

17-25 yaş arası 9 Balkan ülkesinden gelen 150 üstün yetenekli genç’in 31 sanatçıyla buluşacağı “Akademi Rumeli 3 ” programına bu yıl sanat öğreticisi olarak Tiyatro Sanatçısı Şebnem Sönmez de katıldı.

Edirne Halk Eğitim Müdürlüğü Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen programda gençlere; “ideallerinize ulaşmak adına hayallerinizde ödün vermeyiniz… İnsanların bir arada insanca yaşaması, aynı yerde gülüp ağlaması için en üst dilin sanat olduğunu unutmayın.” diyen Tiyatro Sanatçısı Şebnem Sönmez, Taksim Gezi Olaylarının baş aktörlerinden biriydi!!!

Şimdi hiç kimse bizi bu tespitimizden dolayı gezi düşmanı ilan etmesin. Ben ne gezi olaylarının ne de Tiyatro Sanatçısı Şebnem Sönmez hanımın karşısındayım, benim burada ortaya koymaya çalıştığım olay; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gezi olaylarına katılan sanatçılar hakkındaki düşünceleridir!

Gezicileri, Paralelcilerle birlik olup darbe yapmakla suçlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, daha dün Genelkurmay Başkanlığı devir teslim töreninde söyledikleri ortada dururken; Edirne valiliği nasıl olurda gezici sanatçılarla işbirliği içersinde çalışır?

Şimdi diyeceksiniz ki valinin bu işlerden haberi bile yoktur… Tıpkı birkaç gün önce gece saat 00 1 den sonra girdikleri bir parkta Edirnelilere söverek parkı boşaltan 4-5 kişiden haberi olmadığı gibi mi diyorsunuz yani!!!
H. Yasa 2 yıl önce
PARALEL OPERASYONU EDİRNE’DE YAPILMADAN, PARALEL OPERASYONLARI BAŞLAMIŞ SAYILMAZ!!!
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?