banner30

banner29

4 PKK'lı terörist ve 2 rejim askeri öldürüldü!

Barış Pınarı Harekatı bölgesine sızma girişiminde bulunan YPG/PKK'lı teröristler ile Suriye Milli Ordusu (SMO) güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada 4 terörist ile onlara destek olan 2 rejim askeri öldürüldü.

Gündem 02.04.2020, 17:38
4 PKK'lı terörist ve 2 rejim askeri öldürüldü!

Barış Pınarı Harekatı ile terörden arındırılan Rasulayn ilçe merkezinin güneyindeki Tel Temır beldesine bağlı Aburaseyn köyünde YPG/PKK'lı teröristler, SMO askerlerinin bulunduğu cephe hattına sızma girişiminde bulundu.

Bunun üzerine SMO askerleri ile terör örgütü arasında çatışma yaşandı. Bölgedeki Esed rejimi güçleri de çatışmaya katılarak YPG/PKK'lı teröristlere destek sağladı.

Bu sırada Türk Silahlı Kuvvetleri de obüs atışlarıyla YPG/PKK mevzilerini hedef aldı. Olayda şu ana kadar 2 SMO askeri şehit olurken, 4 YPG/PKK'lı terörist ile 2 rejim askerinin öldürüldüğü öğrenildi.

Çatışmaların başlaması üzerine Rus askerleri olayların yaşandığı köye intikal ederken, ABD askerleri de Tel Temır'e ulaşarak beldeyi çevreledi.

Türkiye 9 Ekim 2019'da Fırat'ın doğusundaki terör örgütlerine karşı başlattığı Barış pınarı Harekatı kapsamında 12 Ekim'de Rasulayn ilçe merkezini YPG/PKK'lı teröristlerden kurtarmıştı.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Rabbim MEHMETÇİKLERİ Korusun Düşmenlerin Allah Belasın Versin Esgerlerin Mehmetçiklerin Karşısına Melekler Işığ Salsın Düşmenlerin Yolu Karanlığ Olsun
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?