4 yıl önce biten devlet hastanesi hizmete alınamıyor! Sebebi ise...

Gümüşhane'de 51 milyon liraya mal olan 8 katlı, 200 yataklı ve bünyesinde 10 ameliyathane ile 30 yoğun bakım ünitesi bulunan devlet hastanesi, 4 sene önce tamamlanmasına rağmen heyelan tehdidi nedeniyle hizmete açılamıyor

4 yıl önce biten devlet hastanesi hizmete alınamıyor! Sebebi ise...

Gümüşhane'de yapımı tamamlanan ve zeminindeki heyelan tehdidi nedeniyle 4 yıldır hizmete açılamayan yeni devlet hastanesi için güçlendirme ve heyelan önleme projesi hazırlandı. Kuzey ve güney cephesinde ağırlık yapan yamaçta molozlar temizlenecek, 600 metre uzunluğunda 3 sıra diyafram duvar örülerek hastanenin zemin kayma riski ortadan kaldırılacak.

BİR TÜRLÜ AÇILAMADI

Kentte, Bağlarbaşı mevkiinde yapımına 2012 yılında başlanan ve 51 milyon liraya mal olan 8 katlı, 200 yataklı ve bünyesinde 10 ameliyathane ile 30 yoğun bakım ünitesi yer alan yeni devlet hastanesinin inşaatı 2015'te tamamlandı. Yamaç araziden elde edilen alan üzerine inşa edilen hastane binasında ve zemininde çatlaklar oluştuğu gözlendi. Hastane, zemindeki kayma riski nedeniyle 4 yıldır hizmete açılamadı.

RİSK TAMAMEN ORTADAN KALDIRILACAK

Hastane binası için zemin güçlendirme ve heyelan önleme projesi hazırlandı. AFAD tarafından hazırlanan proje ile hastanenin kuzey ve güney cephesinde bulunan kayalık alanlardan yaklaşık 390 bin metreküp hafriyat çıkarılacak, ağırlık yapan yamaçta molozlarının temizlenmesinin ardından 600 metre uzunluğunda 3 sıra diyafram duvar örülecek. Proje ile zemin kayması riski ortadan kaldırılarak hastane hizmete açılacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 02:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zekayi EREN
Zekayi EREN - 9 ay Önce

Bu ülkenin kaynakları neden böyle hoyratça heba edilir? Hastane binası için hiç de uygun olmayan ve heyelenlı alan olan bu durum etüt çalışmalarında neden tespit edilemedi? Gümüşhane'den ta Pirahmet köyüne kadar olan vadide hiç mi uygun bir alan bulunamadı?Yaklaşık yedi yıldır insanlar ciddi manada mağdur ediliyor ve kamuoyunda tüm eleştiri ve tepkiler Reis'e yapılıyor.

SIRADAKİ HABER

banner5