banner29

5G koronavirüse neden oluyor diye Huawei ve Microsoft'a dava açıldı! Hem de Türkiye'de!

Dünya'da bir ilk! Huawei ve Microsoft'a dava açıldı! Hem de Türkiye'de! Antalya'da 5G'nin koronavirüse neden olduğu gerekçesiyle Huawei ve Microsoft'a dava açıldı! Antalya'da yaşayan ve geçmişte CocaCola'ya da dava açmış olan Muammer Karabulut adlı vatandaş, 5G'nin koronavirüse neden olduğu gerekçesiyle Huawei ve Microsoft'a dava açtı. İşte detaylar...

Gündem 06.04.2020, 16:21 06.04.2020, 21:15
5G koronavirüse neden oluyor diye Huawei ve Microsoft'a dava açıldı! Hem de Türkiye'de!

Çin'de başlayıp tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgının ardından sorumlu tutulan 5G teknolojisi hakkında davalar açılmaya başladı. Son olarak Antalya'da yaşayan Muammer Karabulut adlı bir vatandaş 5G'nin koronavirüse neden olduğu gerekçesiyle Huawei ve Microsoft'a dava açtı.

DAVA SONUÇLANINCAYA KADAR 5G HİZMETİ ENGELLENMELİ

Bugün Antalya 1. Tüketici Mahkemesin’de merkezi Çin’de bulunan Huawei Technologies Co.,Ltd. ile  merkezi ABD bulunan Micrososft Yazılım Hizmetleri Ltd. Şti’ye  dava açıldı. Açılan davada, insan sağlığı için, 5G teknolojisi ile çalışan reklamların ve yayınların durdurulması, 5G ile çalışan tüm araç ve gereçlerin satışının dava sonuçlanıncaya kadar engellenmesi talep edildi.

KORONAVİRÜSE 5G NEDEN OLDU

Uluslararası alanda yapılan araştırmalara göre, Huawei P40 ve Microsoft/Nokia yaptığı anlaşmalar ve elde ettikleri teknolojiyle insan sağlığını tehdit ettikleri, koronavirüse/COVID 19 salgınına 5G'nin neden olduğu gerekçesiyle dava açıldı. Açılan davada, dünyadaki teknolojiler arasında, dördüncü sanayi devrimi olarak görülen 5G teknolojisi, kısacası telefondan, buzdolabına, ulaşımdan, uzay teknolojisine kadar günlük hayatta kullandığımız bütün araç ve gereçleri A'dan Z'ye değiştireceği için ABD ile Çin merkezli şirketlerin olağanüstü bir rekabet içinde olduğuna da yer verildi.    

Habervakti


 
 

Yorumlar (3)
Ender 1 yıl önce
Hayırlı olsun, davanın açılmasına memnun olduk. Bir yığın kanıt var, Cep telefonlarında kullanılan mikrodalga teknolojisinin insanlarda hastalıklara sebep verdiğine dair.
Yunus 1 yıl önce
Amerikanın Çin Deviyle savaşma şekli de teknolojiyi kötülemek sanırsam.
Hikmet 1 yıl önce
Alakası yok 5G teknolojisi daha piyasa çıkmadan tehlikelerinden bahsediliyordu üstelik buna tepki ilk başta Çin dahil Amerika ve diğer ülkelerde protestolar yükseliyor ve 5G direklerini yıkıyor ve ateşe veriyorlar.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?