banner29

5Gvirusnews yayın kurulu belli oldu!

Dünya'da artarak büyüyüen 5G karşıtlığı Türkiye'de karşılık bulmaya devam ediyor. 5G teknolojisinin kamuoyuna yeterince açıklanmamış yönleri olduğunu düşünen dünyada ki 5G karşıtları her fırsatta yapılan alternatif çalışmaları internet ortamından paylaşıyorlar. Türkiye'de de 5G teknolojisinin üstü örtülü tarafları olduğunu düşünen aralarında önemli isimlerin bulunduğu platform üyeleri sosyal medya üzerinden çalışmalarına başladıklarını duyurdular. 5Gvirusnews Platformu ve platforma bağlı 5Gvirusnews.com internet sitesi ve sosyal medya ağlarının yayın kurulu üyeleri deklare edildi. İşte detaylar...

Gündem 18.06.2020, 13:19 18.06.2020, 15:22
5Gvirusnews yayın kurulu belli oldu!

Platform, bir çok ülkedeki benzer gruplarla kendi aralarında bir ortak akıl arayışı için bilgileşim ve ortak eylem için inisiyatif üslenme konusunda işbirliği arayışını sürdürürken, ayrıca etkin bir çalışma için işbirliği yapmak isteyen çok sayıda STK temsilcisi aktivist, gazeteci, sendikacı, hukukçu, akademisyen, sanatçı, hukukçu ile ortak çalışma zemini oluşturmak için yeni bir takım çalışma grupları oluşturmaya çalışıyor.

KURUL KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Kurulda gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak, Noel Baba Barış Konseyi Başkanı ve araştırmacı-yazar Muammer Karabulut, akademisyen hukukçu Ömer Çelen, TV sunucusu HaberVakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz ve iş adamı Türkiye Düşünce Platformu Koordinatörü Taşkın Koçak’dan oluşuyor.Şu anda 40’dan fazla ve sayı olarak giderek artan ülkelerdeki benzer insiyatif grubu ile temas halindeki grubumuz, bir çok ülkedeki çalışmalar içinde örnek oluşturacak nitelikte bir performans sergiliyor.

Kendi alanında tanınmış, saygın, söz ve davranışları itibarı ile güven oluşturan paydaşlar, çözüm için bir yandan yasama, yürütme ve yargı nezdinde girişimlerini sürdürürken, öte yandan toplumun güven ve desteği için düzenli ve güvenilir bilgilerin zamanında servis edilmesi konusunda çalışmalarını sürdürmektedirler.

KARABULUT: İNSAN ONURUNU YÜCELTMEK İÇİN VARIZ

Abdurrahman Dilipak ve Muammer Karabulut’un sözcülüğünü üslendiği platform ile ilgili olarak sözcü Karabulut, Antalya’da konuyla ilgili olarak ayrıca şunları söyledi: “Herşey doğru yönde ileri doğru. Şu anda açılmış 2 davamız var. Yeni davalar da açılacak. Biz hukuk yolunda kalarak uzun soluklu bir mücadele içinde olacağız. Global bir tehdit söz konusu onun için global bir dayanışma gerekli. Bu anlamda her kesimden insanların erdemli bir dayanışmaya ihtiyacı var. Bu hedefe yürürken gelecek aylarda yeni çalışma grupları, danışma meclisleri ve her il ve ilçeden kişisel ve kurumsal muhabirler ve inisiyatif grupları oluşturmak ve bunları sanal ortamda bir network de buluşturmak istiyoruz. BİZ AYRI BİR GRUP OLUŞTURMA ÇABASINDA DEĞİLİZ. Herkes bulunduğu yerden bizimle birlikte olabilir. Diğer STK, Platform ve birlikler içinde bir ruh gibi onların içinde var olmak istiyoruz. Yıkmak için değil yapmak için, kavga için değil barış için, emperyal bir dayatmaya karşı hayatı ve insan onurunu yüceltmek için varız.” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?