banner29

ABD basını koronavirüs haberinde Peygamber Efendimizi örnek gösterdi!

Newseek dergisi, Hz. Muhammed'in (S.a.v.) "Bir yerde veba salgını duyarsanız, oraya girmeyin; veba sizin bulunduğunuz yerde çıkarsa, o yeri terk etmeyin" hadis-i Şerif'ini paylaştı.

Gündem 26.03.2020, 13:05
ABD basını koronavirüs haberinde Peygamber Efendimizi örnek gösterdi!

Koronavirüs salgınına karşı en önemli tedbirlerin başında hijyen kurallarına uymak geliyor.

ABD'li haftalık haber dergisi Newsweek, Hz. Muhammed'in salgın hastalıklarla ilgili önerilerine yer verdi.

HZ. MUHAMMED ÖRNEĞİ

Haberde, bazı uzmanların salgına karşı temizlik uyarıları aktarılırken, "Bir salgın sırasında başka kimin hijyen ve karantina önerdiğini biliyor musunuz? 1300 yıl önce İslam Peygamberi Hz. Muhammed." ifadeleri kullanıldı.

KARANTİNA TAVSİYESİ

Hz. Muhammed'in (S.a.v.), koronavirüs gibi ölümcül hastalıkları önlemek ve bu gibi salgınlarla mücadele etme konusunda sağlıklı tavsiyelerde bulunduğu belirtildi. İslam Peygamberi'nin, salgın hastalık riskine karşı, ashabına yaptığı bir tavsiyede karantina uygulamasına dikkat çektiği ifade edildi.

"BİR YERDE VEBA SALGINI DUYARSANIZ..."

Newsweek'in haberinde, Peygamber Efendimizin konuyla ilgili, "Bir yerde veba salgını duyarsanız, oraya girmeyin; ama veba sizin bulunduğunuz yerde çıkarsa, o yeri terk etmeyin." hadisi, okurlarla paylaşıldı.

"BULAŞICI HASTALIĞI OLANLAR..."

Hz. Muhammed'in tavsiyelerinin sıralandığı yazıda, Peygamber'in, "Bulaşıcı hastalığı olanlar sağlıklı olanlardan uzak tutulmalıdır." önerisine yer verildi.

TEMİZLİK VURGUSU

Ayrıca Hz. Muhammed'in, insanları enfeksiyondan koruyacak hijyenik uygulamalara uymaya da teşvik ettiği de hatırlatılarak, "Temizlik, imanın yarısıdır. Uyandıktan sonra ellerinizi yıkayın; uyurken ellerinizin nereye hareket ettiğini bilmiyorsunuz. Yemekten önce ve sonra ellerinizi yıkayınız." tavsiyeleri de aktarıldı.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
KARL MARKS Söylemiş HZ.MUHEMMED (S.A) Tüm Kalbimle İnanıyırom HZ.MUHEMMED (S.A) Tarihin Gördüğü En Büyük Devrimçidir Ayrıça Allahın Kulu Ve Elçisidir Avropa İnsanları HZ.MUHEMMED (S.A) Yad Etmesi Güzel Avropadan Önçe Kendimize Bakağ Müselmanığ Açı Kader Yaşadığda Allahı Duanı İbadeti Peyğenberi Yad Edirik Avropa Müselmanların Yardımına Bele Ehtiyaçı Var Peyğenberimizin Sözleri Yeterli Amerka Tranp Peyğenber Tanımaz HZ.MUHEMMED (S.A) Canı Yanan Sabiretsin Canı Yakan Canının Yanaçağı Günü Beklesin Peyğenberimiz Söylediyi Şu Sözleri Şu Günümüz Üçün Virüs Savaşına Bitmesine Sabir Etmeliyiğ Canımızı Yakan Tranp Amerka Canının Yanan Günü Tez Zamanda Göreçek Allah Böyükdü
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?