banner30

banner29

ABD, New York’un merkezinde terör propagandasına izin verdi! Peki reklamın arkasında kim var?

Dün gündeme bomba gibi düşen 'STOP ERDOGAN' reklamının yankıları hala sürüyor. Time Square'da 42. Cadde ve 8 Avenu’nun köşesinde ışıklı bir bilboard da çıkan 'Erdoğan'ı durdurun' yazısı adeta insanları şoke etti. Aynı zamanda ABD'nin, Fethullahçı Terör Örgütü'nün propaganda yapmasına izin verilmesi de dikkat çekti. Renkli dijital reklam tabelalarıyla dolu olan Time Square, reklamın yapılacağı en iyi yer olarak tanımlanabilir. Peki trilyonluk bütçelerle reklam verilebilen bir yerde bu alçakça propagandayı kim yaptı?

Gündem 04.03.2021, 14:06 04.03.2021, 14:32
ABD, New York’un merkezinde terör propagandasına izin verdi! Peki reklamın arkasında kim var?

Yer New York’un merkezi Time Square. 42. Cadde ve 8 Avenu’nun köşesinde ışıklı bir bilboard. Ve o ışıklı reklam tabelasında görünen yazı sizi şoke ediyor. Renkli neon ışıkları tabelasında “STOP ERDOĞAN” (Erdoğan’ı durdurun) yazıyor.

Time Square renkli dijital reklam tabelalarıyla dolu. Ve o reklam tabelaları trilyonluk bütçeleri bulunan şirketler tarafından kapatılan bir yer. Reklamın en iyi yapılacak yer neresi diyecek olursanız işte o yerin adı; Times Square olur. Bu reklam tabelalarında genelde siyasi mesajlara pek rastlamazsınız.

New York’un göbeğinde tam da şehir içi ve şehir dışı ulaşımın sağlandığı Otobüs terminalinden çıkınca karşınıza renkli neon ışıklarıyla “STOP ERDOĞAN (Erdoğan’ı durdurun)” yazısı çıkıyor. Yazının hemen altında ise daha küçük harflerle www.silencedturkey.org internet sitesinin adı görünüyor.

Silencedturkey sitesi 4 Nisan 2017 tarihinde Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından FETÖ gerekçesi ile kapatıldı. Sitenin kurucuları arasında FETÖ firarisi avukat Gazi Kozanoğlu olduğu öğrenildi. Avukat Kozanoğlu, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medya hesabından tehdit etmişti.

ABD'nin en önemli meydanlarından birinde Fethullahçı Terör Örgütü'nün, propaganda yapmasına izin verilmesi dikkat çekti.

Araştırmalara göre Times Meydanı’nda reklam almak yılda 1.1 ila 4 milyon dolara mal oluyor. Reklam panolarının günlük maliyetleri durdukları yere, büyüklüğüne ve süresine göre değişiyor. Een düşük reklam panosu kirası günlük 5000 dolardan başlıyor 50 bin dolara kadar çıkıyor. Ayrıca Times Square’in en büyük reklam panosunda reklam vermek ayda 3 milyon dolara mal oluyor.

Odatv.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?