'ABD'nin S-400'leri incelemesine izin vermeyeceğiz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Rusya'nın Türkiye büyükelçisine Ankara'nın ABD'nin S-400'leri incelemesine izin vermeyeceğini söylediği öğrenildi.

'ABD'nin S-400'leri incelemesine izin vermeyeceğiz'

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan Sputnik'e konuşan bir kaynağın aktardığına göre, bakan Çavuşoğlu tarafından ABD'nin S-400'leri incelemesine izin verilmeyeceği açıklandı. Daha önce Bloomberg'in haberinde Türkiye'nin ABD'ye Rusya'dan aldığı S-400'leri inceleme teklifi sunduğu iddia edilmişti. 

Söz konusu iddia ise, Dışişleri Bakanlığı tarafından yalanlanarak ABD'nin S-400'leri inceleme talebinde bulunmadıkları açıklanmıştı.

Konuyla ilgili Sputnik'e konuşan Dışişleri Bakanlığı'ndan bir kaynak, "ABD tarafı ile olan görüşmelerde F-35'lerin zarar görmesi ve uçaklarla ilgili hassas bilgilerin açığa çıkarılmaması için S-400'lerin NATO sistemlerinden bağımsız olarak kullanılacağını doğruladık" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 15:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmetyalçìnkaya
Ahmetyalçìnkaya - 12 ay Önce

Dıșpolitikanızı sonunakadar destekliyorum.Cumhuriyet tarihinde görevyapan encesur ve enkararlı Bakanımızsız.sizlerikutlarım șahsınızda sayın Bașkanımızıdatebrikederim.

SIRADAKİ HABER

banner5