ABD ve Avrupa'nın CHP aşkı kanun tanımıyor!

31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından yapılan itirazlar Türkiye gündemini meşgul ederken, AK Parti'nin İstanbul ve Ankara'daki itirazlarına karşı çıkan CHP, ortada anti-demokratik bir durum varmış gibi propaganda yürütmeye devam ediyor. Halbuki bu itirazların dünyada ve Türkiye'de birçok örneği mevcut...

ABD ve Avrupa'nın CHP aşkı kanun tanımıyor!

31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından istanbul ve Ankara'daki sonuçlara itiraz eden AK Parti'nin hukuki itiraz hakkını kullanmasını anti-demokratik bir durummuş gibi göstermeye çalışan CHP'nin neden paniklediğine bir türlü anlam verilemedi.

CHP'DEN KARA PROPAGANDA!

Usulsüz ve geçersiz oylarının fazlalığını gerekçe gösteren AK Parti, Ankara ve İstanbul'da itirazlarda bulunurken, CHP de Edirne, Bursa, Eskişehir, Adana, Mersin ve Malatya'da sonuçlara itirazlarda bulundu.Tam olarak bu noktada 6 ilde itiraz hakkını kullanan CHP, AK Parti'nin Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirdiği itirazlara karşı çıkarak tam bir kara propagandaya imza attı. Halihazırda Türkiye genelinde siyasi partiler itiraz haklarını kullanmaya devam etmektedir.

ABD VE AVRUPA CHP İLE AYNI ÇİZGİDE!

Seçim sonuçlarına itirazın Türkiye'ye has bir özellik olmadığı ve dünyada bir çok örneğinin olduğu bilinmektedir. En son ABD'deki seçimlerde Florida eyaletindeki sonuçlarına itiraz edilip 8 milyon oy yeniden sayılmıştı. Aynı örneğin birçoğu Avrupa ülkelerinde de yaşanmıştı. Buna rağmen ABD ve Avrupa ülkelerinin, Türkiye'deki seçim sonuçlarına itiraz hakkını yok sayarak yaptığı açıklamalar dünya kamuoyu vicdanını yaralayarak iki yüzlü bir tutumun ortaya çıkmasına neden oldu.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5