Abdullah Gül ve Ali Babacan arasında deprem

DEVA Partisi'nin kurucu aklı olarak bilinen Abdullah Gül ile Kurucu Genel Başkan Ali Babacan arasında Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin konusunda ayrılık yaşandığı öğrenildi.

Abdullah Gül ve Ali Babacan arasında deprem

Kurucu aklı Abdullah Gül olarak bilinen Ali Babacan liderliğindeki Deva Partisi kurucular kurulunda yer alan Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin ve eski AK Partili bir isim konusunda Abdullah Gül ve Ali Babacan arasında fikir ayrılığı yaşandığı öğrenildi.

DEVA Partisi kulislerinde, Kurucu Genel Başkan Ali Babacan’ın, partinin kurucu aklı olarak bilinen Abdullah Gül’ü arayarak Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin’i partide istemediği ve “Sadullahla olmuyor” ifadelerini kullandığı konuşuluyor. AVAZTÜRK’ün edindiği bilgilere göre; Babacan, Abdullah Gül ile yaptığı telefon görüşmesinde, Sadullah Ergin’le birlikte AK Parti’de aktif siyaset yaptıktan sonra Abdullah Gül’ün referansıyla DEVA Partisi Kurucular Kurulunda yer alan bir ismi daha istemediğini söyledi.

Her iki ismin de Abdullah Gül’e yakın olması sebebiyle Gül’ü aradığı belirtilen Babacan’ın, yakın bir sürede bu iki isimle yolları ayıracağı DEVA Partisi kulislerinde artık yüksek sesle dile getiriliyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 23:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Günel
Günel - 1 ay Önce

Geleçek Ve Deva Partisinde Deprem Olsa Yakınları Hepisi Kacaçağ Kacanlarda Ayağ Altıbda Kalaçağ Kimse Onlara Kapı Açmaz

SIRADAKİ HABER

banner5