banner29

Abdullah Gül ve Babacan arasında derin çatlak!

DEVA Partisi'nin kurucu aklı olarak bilinen Abdullah Gül ile Kurucu Genel Başkan Ali Babacan arasında Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin konusunda ayrılık yaşandığı öğrenildi.

Gündem 08.06.2020, 23:18
Abdullah Gül ve Babacan arasında derin çatlak!

Kurucu aklı Abdullah Gül olarak bilinen Ali Babacan liderliğindeki Deva Partisi kurucular kurulunda yer alan Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin ve eski AK Partili bir isim konusunda Abdullah Gül ve Ali Babacan arasında fikir ayrılığı yaşandığı öğrenildi.

DEVA Partisi kulislerinde, Kurucu Genel Başkan Ali Babacan’ın, partinin kurucu aklı olarak bilinen Abdullah Gül’ü arayarak Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin’i partide istemediği ve “Sadullahla olmuyor” ifadelerini kullandığı konuşuluyor. AVAZTÜRK’ün edindiği bilgilere göre; Babacan, Abdullah Gül ile yaptığı telefon görüşmesinde, Sadullah Ergin’le birlikte AK Parti’de aktif siyaset yaptıktan sonra Abdullah Gül’ün referansıyla DEVA Partisi Kurucular Kurulunda yer alan bir ismi daha istemediğini söyledi.

Her iki ismin de Abdullah Gül’e yakın olması sebebiyle Gül’ü aradığı belirtilen Babacan’ın, yakın bir sürede bu iki isimle yolları ayıracağı DEVA Partisi kulislerinde artık yüksek sesle dile getiriliyor.

Yorumlar (1)
Günel 10 ay önce
Zaten Onlar Çatlakdı İnsanlarda Kin Nifret Olmasa Çatlamaz
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?