Abdurrahman Dilipak: 'Din ve devlet büyüklerinizi Rab edinmeyin'

Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, “Meydan kimlere kaldı!” başlıklı yazısında dikkat çeken ifadelere imza attı.

Abdurrahman Dilipak: 'Din ve devlet büyüklerinizi Rab edinmeyin'

Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak birçok insanın diğer insanları terbiye etmek istediğine dikkat çekerek "Sakın ola aklınızı kiraya vermeyin. Dikkat edelim Şeytan bizi Allah’la aldatmasın.“ dedi.

Dilipak sözlerinin devamında "Din ve devlet büyüklerinizi, yaşam koçlarınızı ilah ve Rab edinmeyin"ifadelerine yer verdi.

Muhafazakar kesime de sert eleştirilerde bulunmaktan çekinmeyen Dilipak bugünkü yazsında da yine bir takım uyarılarda bulundu. 

İnsanların üzerine hüküm koymak ve onları hevesleri uğruna terbiye etmek isteyen bir sürü insan olduğunu belirten Dilipak, “Yeryüzünde İlahlık ve Rablik taslayan, insanların üzerine hüküm koymak ve onları heva ve hevesleri uğruna terbiye etmek isteyen bir sürü adam var. Aman ha, din ve devlet büyüklerinizi, kanaat önderlerinizi, yaşam koçlarınızı (Bu da yeni çıktı), ideolojik ve politik önderlerinizi İlah ve Rab edinmeyin. Onları İdol/Put edinmeyin.”  dedi.

“Zalimlere yardım etmeyin, sonra ateş size de dokunur’ denmiştir” hatırlatmasında bulunan “Yeryüzünde İlahlık ve Rablik taslayan, insanların üzerine hüküm koymak ve onları heva ve hevesleri uğruna terbiye etmek isteyen bir sürü adam var” diyen Dilipak yazısına şöyle devam etti:

Sakın ola aklınızı kiraya vermeyin. Dikkat edelim Şeytan bizi Allah’la aldatmasın. “Zalimlere yardım etmeyin, sonra ateş size de dokunur” denmiştir. Cahillik etmeyelim. Zalimler karşısında sesiz kalmayalım. Adil şahitler olalım, Hakk’ın rızasını esas alalım. Yüzümüzü O’na dönelim inşallah.

"YAMYAM İŞADAMLARININ ELİNDE OYUNCAK BİR HALK VAR"

Ortadoğu'da son yaşanan gelişmeleri değerlendiren Dilipak, medya, üniversite, iş dünyasına yönelik eleştirilerini ise şu sözlerle ifade etti:

Dünyanın şu haline bakar mısınız! Dünya kimin eline kaldı. Bu durum tam anlamı ile bir kahtı rical dönemine işaret ediyor. Pek azı müstesna ehliyet, erdem ve liyakattan yoksun insanlar. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi ile tüm dünyada durum büyük ölçüde aynı. Halk da aynı durumda. Aslında “Tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş”. Halk siyasetin arka bahçesi STK’lar, sahibinin sesi, parayı verenin öttürdüğü düdük hükmünde bir media, hikmetten yoksun, “Ebu Cehil ve belam” kılıklı, “kitap yüklü eşek” kılıklı akademya, adalet yoksunu yargı esnafı ya da teknisyeni, selam versen rüşvet değil diye almayacak olan bürokrasi, siyasetin gölgesine sığınan, seküler kutsal misyoneri din pazarlamacısı  “ruhban sınıfı”, doymak bilmeyen, helal-haram ayırt etmeyen iştihası ile yamyam işadamlarının elinde oyuncak olan bir halk var bugün dünyada.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nefer Zurnaci
Nefer Zurnaci - 3 hafta Önce

En kahpecesi de Camii- mezarlik tuvaletlerinin PARALI i$lettirilmelerine kör,sagir,dilsiz kalan din adamlari,müftüler, Diyanet i$leri ba$kanlari; vAllahi de, billahi de,tillahi de böyle ruhsuz, kan emiciler kerhanecilikte yaparlar da medyadan korkuyorlar!

SIRADAKİ HABER

banner5