banner30

banner29

Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Abdurrahman Dilipak’ın İstanbul Sözleşmesi'ni savunanlara “fahişe” dediği iddiaları üzerinden Halkın Kurtuluş Partisi, Dilipak hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gündem 05.08.2020, 19:28 05.08.2020, 19:43
Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Abdurrahman Dilipak söz konusu yazısında, "AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum 'Yeşil Sermaye' de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim 'Yeşil sermaye' davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!" ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamalarından İstanbul Sözleşmesi'ni savunanlara direkt olarak 'fahişe' dediği algısı oluşturulmaya çalışılmıştı.

HKP, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Dilipak’ın bu sözlerine karşı Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Kadın-Çocuk Komitesi harekete geçerek suç duyurusunda bulundu.

HKP Kadın-Çocuk Komitesi üyeleri Abdurrahman Dilipak, Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Uğur, Akit Gazetesi Haber Müdürü Faruk Erzen hakkında, “Kanunlara Uymamaya Tahrik Suçu”, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik”, “Suç İşlemeye Tahrik Suçu”, “Hakaret” soruşturma sırasında tepsi edilecek suçlarını işledikleri gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

DİLİPAK'A HAKARET ETTİLER

Suç duyurusunun ardından HKP MYK Üyesi ve Merkezi Kadın Çocuk Komitesi Üyesi Safiye Arslan, Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Arslan, “Halkın Kurtuluş Partisi olarak adliye önlerindeyiz. Bu sefer HKP Kadın Çocuk Komitesi olarak Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak köşe yazısında İstanbul Sözleşmesini savunan kadınlara fahişe olarak adlandırmış biz burada kendisine diyoruz ki, asıl fahişe sensin. Ülkemizi kim hızlıca ortaçağ karanlığına götürmek istiyorsa, kim kasasını hızlıca doldurmak istiyorsa onun yanında yer alıyorsun, onun yanında yer alarak siyasi fahişeliği sen yapıyorsun aslında” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (1)
Kıvılcımumut 9 ay önce
Dilipak gibiler... Onlar ortaçağcıdır. Kadınları ikinci sınıf olarak görürler. Hkp yi gericiliğe karşı verdiği mücadele nedeni ile kutlarız.
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?