banner5

banner29

Abdurrahman Dilipak'tan Muharrem İnce'ye Ayasofya'da namaz daveti

'Davet gelirse Ayasofya'da ilk namaza giderim' diyen CHP'li Muharrem İnce'ye Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'tan davet geldi.

Gündem 16.07.2020, 16:43
Abdurrahman Dilipak'tan Muharrem İnce'ye Ayasofya'da namaz daveti

'Davet gelirse Ayasofya'da ilk namaza giderim' diyen Muharrem İnce'ye Erdoğan'dan sonra bir cevap cevap da Abdurrahman Dilipak'tan geldi.

 "Kimden davet bekliyor anlamadım" diyen Dilipak, "Aklımızı ve kalbimizi yıkayıp bu davete birlikte gidelim" sözleri ile CHP'li Muharrem İnce'yi birlikte namaz kılmaya çağırdı.  

Dilipak, Twitter hesabından paylaştığı gönderide;
 
"Muharrem İnce 'Davet gelirse Ayasofyaya namaza giderim' demiş. Kimden davet bekliyor anlamadım. Cami Allah'ın evidir ve müezzin Allah adına, herkesi Allah'ın evine onunla buluşmaya davet eder." ifadesini kullandı. 

İNCE'YE "AKILIMIZI YIKAYALIM" SÖZLERİ

Dilipak, sözlerinin devamında İnce'yi birlikte namaz kılmaya davet ederek, "Abdest alın gelin, elimizi, yüzümüzü, aklımızı ve kalbimizi yıkayıp bu davete birlikte gidelim" dedi.

Dilipak sosyal medyadaki paylaşımının yanı sıra bugün köşesine Erdoğan sonrası AK Parti tartışmalarını da taşıdı. 

O KADAR ÇOK SENARYO VAR Kİ... 

"AK Parti ve Erdoğan sonrası için o kadar çok senaryo dolaşıyor ki ortalıkta. " diyen Akit yazarının köşesindeki ilgili bölüm ise şöyle:

Yeni çözüm arayışları, muhalefetin bitmeyen, her şeyi eleştiren uzlaşmaz tutumu, yeni siyasi oluşumlar, politik tartışmalar, tartışmalı mahkeme kararları insanların kafasını karıştırıyor. Dahası kime, neye inanacağını şaşırmış durumda insanlar.. AK Parti ve Erdoğan sonrası için o kadar çok senaryo dolaşıyor ki ortalıkta. Birileri sanki zemin yoklamaktan çok, zemini yumuşatmaya çalışıyor. Sırada CHP kongresi var.  Bu arada siyasi partiler ve seçim barajı da tartışılıyor. Öyle anlaşılıyor ki, bu durumda baraj sıfırlanabilir ya da önemli ölçüde aşağı çekilebilir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?