banner30

banner29

Acil gençsel dönüşüm!

İlahiyatçı yazar Şevki Yılmaz, gençliğin önemine vurgu yaparak, gençlerle ilgili çalışmaların yürütülmesi gerektiği yönünde çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Gündem 07.02.2019, 16:39 07.02.2019, 16:57
Acil gençsel dönüşüm!

İşte Yılmaz'ın söz konusu yazısı:

Ana Kabrinden Dünya’ya gelen İnsan, toprak Kabrinden dirilip sonsuz Hayatını tadacağı Ahiret Âlemine hesabını vermek üzere son hicretini tamamlar!

Bu değiştirilemez ve önlenemez ölüm ve diriliş gerçeğine rağmen hala gaflet içinde uyumağa devam ediyoruz!

Devletlerin asli görevi Vatandaşların sadece Dünya hayatında emniyet, huzur ve mutluluğunu sağlamak değildir! Bilakis, yaşayış gayemiz olan sadece Allah’a (c.c) kul olmamızın ve ahiretimizin cennet olmasının zemini hazırlamakta ana görevidir! Zira geçici Dünya hayatında emniyet içinde huzurlu ve mutlu olmanın tek yolu ölüm ve ötesindeki hayata hazırlıklı olmaktan geçiyor!

Bunun için Devlet; Kentsel dönüşüm ile modern şehirler yaptığı gibi Milli, Manevi ve Ahlaki değerlere bağlı “Gençsel Dönüşüm!” projelerini de acilen hayata geçirmelidir!

Zira; Ashab-ı Kehf gençliği olmasını istedğimiz nesillerimizin iman ve şuurunu ihmal edersek sigara, alkol, esrar, eroin, fuhuş bağımlısı Ashab-ı Keyf gençliği eliyle modern şehirlerimizde magandaların hâkim olduğu terör merkezlerine dönmekte olduğu acı gerçeği ile yüzleşmek durumda kalırız.

Bu vurdumduymazlığımız, nemelazımcılığımız ve modernleşme hastalığımız yüzünden çalmayı gece seven hırsızlar ve soyguncu çeteler şimdi gündüzleri sever oldular!

Bu büyük tehlikeyi önlemek ve ahlaksızlık yangınını söndürmek için Din ve Vatansever tüm Partilerimiz, Merkezi ve Yerel Yönetimlerimiz, STK’larımız, Tarikatlarımız ve hepimiz yaşanabilir bir Ülke için “Gençsel Dönüşüm Projesini!”hayata geçirmek için seferber olmalıyız!

Şizofren ve esrarkolik Çocuklarının saldırılarından yatak odalarını kilitleyen Ana Babaların çoğalmaması için gençlerimize sahip çıkmak İmani ve İnsani yurttaşlık görevimizdir!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?