banner30

banner29

Adalet Bakanı Gül'den infaz yasası açıklaması!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "İnfaz düzenlemesi çok gecikmeden Meclis'e gelecek. Kapsamının ne olacağını TBMM belirleyecek. Teklif verildikten sonra kapsamı da belli olacak." dedi..

Gündem 31.03.2020, 12:39
Adalet Bakanı Gül'den infaz yasası açıklaması!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül infaz yasasıyla ilgili soruları cevaplandırıyor. Adalet Bakanı Gül, "(İnfaz düzenlemesi) Bizim de gözümüz kulağımız Mecliste. Çok gecikmeden Meclis gündemine gelecek." açıklamasında bulundu.

Bakan Gül'ün A Haber'deki röportajından satır başları şu şekilde:

İnfaz düzenlemesi çok gecikmeden Meclis'e gelecek. Bizim de gözümüz kulağımız Mecliste. Kapsamının ne olacağını TBMM belirleyecek. Teklif verildikten sonra kapsamı da belli olacak. Bugün, yarın ya da bu hafta Meclis'e göndereceğiz. Şu an 300 bin tutuklu ve mahkum var.

İnfaz düzenlemesi kaç kişiyi kapsıyor?

Süreçte çok şey söylendi, doğrusunu Mecliste kanun teklifi verildiğinde, yasalaştığında göreceğiz.

Adam öldürme ve cinsel suçlar sayın Cumhurbaşkanımızın toplumun hiçbir kesiminin kabullenmeyeceği suçları dışında tutulması yönünde bir iradesi vardı. O anlamda bir hazırlık olduğunu söyleyebiliriz.

"Denetimli serbestlik"

Ayrıca denetimli serbestlik süresinin uzatılması gündemde. Bu yönde bir çalışmanın olduğunu biliyoruz.Kaç kişinin tahliye olacağını söylemek şu an mümkün değil.

MHP ile istişarelere devam

Bugün meclise gelmesi sürpriz olmaz. Hemen hemen çalışmalar bitmişti. MHP ile istişareler de tamamlanmıştı. Çok ciddi bir durum olmazsa genel kurula gelir ve Türkiye için en doğru karar çıkar diye düşünüyoruz.

Cezaevlerinde korona vakası var mı?

Ceza infaz kurumlarımızda halen bir vaka yok. çok büyük tedbirler aldık. Yeni gelenler ya da tutuklamalar oluyor. Onlarla ilgili bir karantina bölgesi belirlendi. Sonda koğuşlara alınıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?