banner30

banner29

AFAD Başkanı Güllüoğlu'ndan Ece Üner'e tepki!

İstanbul'daki 5,8'lik depremin ardından toplanma alanları yeniden gündeme geldi. Show TV spikeri Ece Üner de canlı yayında yorumuna AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu tepki gösterdi.

Gündem 28.09.2019, 15:22 28.09.2019, 17:13
AFAD Başkanı Güllüoğlu'ndan Ece Üner'e tepki!

Show TV Ana Haber Spikeri Ece Üner, geçtiğimiz gün İstanbul’da yaşanan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından şiddeti 5,8 olarak açıklanan deprem sonrası, canlı yayında yaptığı "Neyse ki depremde alışveriş yapacak yüzlerce AVM var" yorumu mahkemeye taşınıyor. 

Ece Üner, haberin sunumunda “İstanbul'da olası bir depremde bizlerin toplanma alanı olarak belirlenen 493 bölgeden 416'sına AVM, rezidans ve gökdelen inşa edilmiş. Neyse ki deprem anında alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce AVM alternatifi var” demişti. 

GÜLLÜOĞLU’NDAN ECE ÜNER’E ÇAĞRI

Üner’in canlı yayındaki sözleri üzerine AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu'ndan tepki gecikmedi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Güllüoğlu, “Ece Üner güya gazetecilik yapmış. Hayret bir şey! Acaba kimi aradı sordu toplanma alanı kaç tane var diye, acaba E-devlete hiç girip baktı mı? Bu nasıl bir gazeteciliktir?! Hangi yılda kaldınız? Nasıl bilgi topladınız?! AFAD olarak toplumu yanlış bilgilendirdiğiniz için hukuki yollara başvuracağız. Herkesi yaptığı işte sorumlu davranmaya, insafa, izana davet ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?